close
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
19.04.2018
 
לרשימת המאורסים המלאה >>
יעקב רבלין - דין וחשבון
אבי בלום - בית ספר לפוליטיקה
לכל המבזקים
חדשות אחרונות חדשות אחרונות

מפת החסימות המלאה בביקור טראמפ בארץ

משטרת ישראל משלימה את ההיערכות לביקורו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ • בפנים: מפת החסימות המלאה במהלך הביקור

הדפס
המסוק והרכב הנשיאותי (רויטרס)
המסוק והרכב הנשיאותי (רויטרס)

משטרת ישראל משלימה את היערכותה לקראת ביקורו של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, במדינת ישראל. הביקור יתקיים בשבוע הבא בין התאריכים: 22-23.05.2017. במסגרת מבצע "מגן כחול" בפיקוד מפכ"ל המשטרה, רנ"צ רוני אלשיך, אלפי שוטרים, לוחמי מג"ב ומתנדבים יתפרסו בשטח על מנת לאבטח, לשמור על הסדר הציבורי ולהכווין את התנועה במהלך הביקור הנשיאותי.

היערכות המשטרה תתמקד במספר גזרות, ובפרט: מרחב נתב"ג, אזור ירושלים והסביבה והכבישים הראשיים המובילים לבירה.

בנוסף לפריסת הכוחות בשטח, יפעלו מספר מרכזי שליטה ומוקדי משטרה על מנת להבטיח פיקוד ושליטה אפקטיביים לאורך כל המבצע. לקראת המבצע יפתחו בין היתר: מרכז ניהול מידע משטרתי ארצי וחפ"ק משטרתי של מחוז ירושלים בבנייני האומה.

בתחילת החודש החלה היערכות המשטרה לקראת ביקורו הצפוי של נשיא ארה"ב בישראל, מיד עם היוודע דבר הביקור. היערכות המשטרה למבצע המורכב כללה, בין היתר: תכנון בהיבטי אבטחה, סדר ציבורי ותנועה ביחד עם יתר הגופים העוסקים במלאכה.

בכדי לאפשר את קיומו התקין של הביקור לצד צמצום הפגיעה בשגרת החיים של תושבי האזור והנהגים, כוחות משטרה גדולים יתפרסו באזור ירושלים ובצירים הראשיים המובילים אל העיר. בנוסף המשטרה תפעיל מגוון אמצעים טכנולוגיים ויחידות מיוחדות במעטפת המבצע.

במהלך הביקור עצמו, החל מיום שני בשעות הבוקר ועד ליום שלישי בשעות הערב, צפויים שיבושי תנועה וחסימות בצירים שונים בתוך העיר ירושלים. כמו כן ייתכנו שינויים בהסדרי התנועה בצירים הראשיים המובילים לעיר.

משטרת ישראל תעדכן במהלך הימים הקרובים ובפרט בסמיכות לביקור ובמהלכו, אודות כלל החסימות המתוכננות והשינויים הצפויים בהסדרי התנועה. עדכונים אלו ימסרו באמצעות כלי התקשורת וכן בערוצי הניו מדיה של המשטרה (אתר האינטרנט, עמוד הפייסבוק והטוויטר).

במשטרה פרסמו בשעה האחרונה הודעה עם מפת החסימות המלאה במהלך הביקור:

"להלן החסימות והשינויים בהסדרי התנועה הצפויים בעיר ירושלים במהלך הביקור:

ביום ב', בתאריך 22.5.17 החל מהשעה 12:00 יחסמו לסירוגין ובהדרגה הצירים הבאים:
דרך חברון, דוד רמז, דוד המלך ,ז'בוטינסקי, הנשיא, האר"י, עזה, פלומר, חטיבת י-ם, שער יפו, בתי מחסה, מעלה השלום, אגרון, קרן היסוד, בלפור, סמולנסקין.

לרשות הציבור ניתן לנסוע בצירים חלופיים:
בגין, שדרות הרצל מחלף קרית משה לבגין דרום, חיים בר לב לכיוון אגרון, בן צבי לכיוון רבין.

ביום ג', בתאריך 23.5.17 החל מהשעה 08:30 יחסמו לסירוגין ובהדרגה הצירים הבאים:
המלך דוד, דוד רמז, דרך חברון, מנחת, מעבר רחל, גיחון, צרויה, עין רוגל לכיוון דרך חברון, דרך בית לחם לצפון, הרכבת לצפון, עזה, הרצוג, בייט, בזק, שניאור, בורלא, ניות , הרצל יד ושם.

לרשות הציבור ניתן לנסוע בצירים חלופיים:
אגרון, חיים ברלב, שער יפו, דרך חברון – החשמונאית, קרן היסוד, עמק רפאים, בגין, ציר הרצל, רמב"ן.

לתשומת לב הנהגים, לא תתאפשר חניית כלי רכב לאורך הצירים שיסגרו כמפורט לעיל.

בשל עומסי התנועה הצפויים, המשטרה ממליצה לציבור לנסוע בתחבורה הציבורית והרכבת הקלה ,להישמע להוראות השוטרים ולהיות קשובים לעדכונים שיפורסמו מעת לעת. לציבור הנהגים מומלץ להעזר גם באפלקציית waze שתעודכן כל העת.

בנוסף אנו קוראים לציבור להתעדכן בכל עת בדבר שינויים בהסדרי התנועה גם באמצעות מוקד המידע הארצי של המשטרה שמספרו 110.

על אף שיבושי התנועה והעומסים הצפויים באזור מוקדי הביקור, משטרת ישראל תחתור לצמצם ככל שניתן את הפגיעה בשגרת החיים של הציבור. אנו קוראים לציבור הנהגים להתאזר בסבלנות, להתעדכן בשינויי סדרי התנועה ולנהוג בזהירות ובבטחה.

אנו מבקשים להדגיש בפני כלי התקשורת והציבור כולו, כי בכל מהלך הביקור חל איסור מוחלט להעלאת כל כלי טייס (לרבות רחפנים) למרחב האווירי של ירושלים. לכל הבהרה או שאלה בנושא יש לפנות כדרך קבע לרשות התעופה האזרחית.

משטרת ישראל תמשיך לפעול לקיומו התקין של המבצע הלאומי "מגן כחול", בהיבטי פיקוד ושליטה, אבטחה, שמירה על הסדר הציבורי ותנועה, תוך צמצום הפגיעה בשגרת החיים של הציבור ככל שניתן.

אולי יעניין אותך גם
פתח את כל התגובות   הוסף תגובה
תגובות