close
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
 
לרשימת המאורסים המלאה >>
יעקב רבלין - דין וחשבון
אבי בלום - בית ספר לפוליטיקה
לכל המבזקים
חדשות אחרונות חדשות אחרונות

השבת של איוונקה: הרב התיר לטוס לסעודיה

בספרה מתארת איוונקה - בתו של נשיא ארה"ב טראמפ, מהי השבת של היהודים, ותרומתה לחיי המשפחה. היא מצהירה על שמירתה אך קיבלה היתר לחללה

12
הדפס
טראמפ עם הרב של איוונקה. צילום: רויטרס
טראמפ עם הרב של איוונקה. צילום: רויטרס

בספרה החדש, "נשים שעובדות", מתארת איוונקה טראמפ בתו היהודיה של נשיא ארה"ב על הצורה בה משפחתה מתייחסת לחגים היהודיים ולשבת.

"מזמן שקיעת החמה ביום שישי עד מוצאי שבת בערב, המשפחה שלי ואני שומרים את השבת", כתבה. "במהלך הזמן הזה, אנחנו מתנתקים לחלוטין - אין הודעות דוא"ל, אין טלוויזיה, אין שיחות טלפון, אין אינטרנט. אנחנו נהנים ביחד בלי הפסקה, וזה נהדר".

היא הוסיפה "חשוב מאוד להתנתק מהסביב ואת הזמן להקדיש למשפחה אנחנו נהנים מארוחות משפחתיות של כמה שעות ביחד, קוראים, הולכים לטייל בעיר, מנמנמים, ופשוט מסתובבים ונהנים מהשבת ומהמנוחה.

כזכור, במפתיע או שלא, ביום השבעת הנשיא טראמפ שחל ביום שישי קיבלה משפחת קושנר היתר מהרב שגייר אותם לנסוע חזרה הביתה לאחר ההשבעה ביום שישי כשכבר נכנסה שבת. זאת, בשל בטחונם האישי.

בשבוע הבא יגיע טראמפ לישראל כחלק מביקור של תשעה ימים במסע חוצה יבשות, כשהמסע יתחיל בסעודיה, מה שהכניס את משפחת קושנר היהודית לבעיה מאחר והטיסה תתבצע בשבת.

על פי מקורות בבית הלבן, רב התיר לה לטוס בשבת עם הנימוק שזה נסיעה על ידי גויים והיא חייבת להיות תחת אבטחה קפדנית - כי יש חשש לחייה אם לא תהיה תחת שמירה של השירות החשאי.

כאמור איוונקה טראמפ וג'ארד קושנר יטוסו במטוס של חיל האוויר האמריקני לסעודיה עם הנשיא דונלד טראמפ, כשהיציאה ביום שישי לפני כניסת השבת - בטיסה שתגלוש לשבת. איוונקה עצמה לא יכלה לוותר על הנסיעה מאחר ויש לה חלק גדול בכל מה שנוגע לביקור בסעודיה.

לאחר הביקור בסעודיה תגיע פמליית טראמפ לישראל. הנשיא יבקר בכותל כשנכון לעכשיו באופן רשמי אף נציג רשמי ישראלי לא ילווה אותו. היחיד שילווה אותו בכותל עצמו יהיה רבה של הכותל והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ. אך עדיין מופעלים לחצים שנתניהו כן ישתתף גם בביקור זה. הנשיא טראמפ לא שלל זאת בראיון המתפרסם הבוקר ב'ישראל היום'.

לו"ז הנשיא טראמפ בישראל:

• יום שני 22/5.

11 בבוקר נחיתה ונאומים בנמל התעופה בן גוריון, סיור בכותל המערבי, קבלת פנים בבית הנשיא, ביקור ביד ושם (עדיין לא סופי), ארוחת ערב בבית ראש הממשלה.

• יום שלישי 23/5.

נאום במצדה ולאחר מכן טראמפ יצא לביקור ברשות הפלסטינית בבית לחם, 13.00 המראה מנתב"ג.

צירים רבים בירושלים צפויים להיחסם לסירוגין והמשטרה נערכת בהתאם.

אולי יעניין אותך גם
פתח את כל התגובות   הוסף תגובה
תגובות    
חחח ומירון ורבבות החילול שבת. וחילול ה' לעיני כווולם. מי התיר ? עסקנים ? רצון בכבוד מדומה בעוה" ?  
נוטל קוירויס'... 11:23 19/05/2017
1
 
איוונקה אינה יהודיה כי גיורה לא אושר על ידי הרבנות.  (ל”ת)
 11:49 19/05/2017
2
 
     גוירה כהלכה, ויהודיה לכל דבריה. אכן יש איסור על אונאת הגר. והפוליטיקאים, [גם חרדיים] לא ששמים על האיסור הזה. כידוע. (ל”ת)
 23:44 20/05/2017
 
במירון-ביזיון. לימדנו את כווולם. שכבוד מדומה בעוה"ז.=יותר משבת. מה לנו כי נלין על אחרים ? (ל”ת)
וחילול של אלפי אלפים. ולא ע"י גוי. 12:23 19/05/2017
3
 
זוג יהודים שיכול ללחוש על אוזנו של נשיא המעצמה הגדולה בעולם, פשיטא!!  
ספק פקוח נפש 13:10 19/05/2017

נשיא כטראמפ יכול להחליט החלטות רבות, הנוגעות ליהודי ארץ ישראל, בודאי במסע במזרח התיכון.
ודאי שפשוט לחלל שבת, יותר מאשר הרבה בעלי תפקידים במשטרה ובבתי חולים.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
4
 
לא רק היא מחללת שבת גם בעלה. (ל”ת)
P 13:22 19/05/2017
5
 
זה לא נקרא חילול שבת כשיש היתר  
רב 16:26 19/05/2017

הם שומרים שבת והולכים לפי רב דתי. גם רופאים ושוטרים וצבא לא מחללים שבת כשיש היתר מרב.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
6
 
סתם רכילות כי יתכן ואינה יהודיה כלל  
גיור 16:45 19/05/2017

גוי שבת חייב מיתה ועל כן מחובתו של הרב לוודא שהיא תחלל שבת כל זמן של גוירה כהלכתה

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
7
 
מחללי שבת בפרהסי׳ והם בכלל לא יהודים, גם בעלה ומשפחתו הוא לא הי׳ שומר שבת מקודם  
 23:47 19/05/2017

היא בת ביליונער הגדול שבשביל העשירות הוא התחשק להיות גם הנשיא של ארה״ב ונתקיים עכשיו את מאמר חז״ל ״התאווה והקנאה והכבוד מוציאים את האדם מן העולם״. ובתקופה הזאת הוא יפול מן הדרגה הגבוה לבור עמוק.
תאוות הכבוד של הנסיעה של היום הבת לא יכולה לוותר, כי אולי זה הנסיעה האחרונה על המטוס הגדול הזאת, מי יודע אם בקרוב נגמר הנשיאות שלו.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
8
 
איסור יציאה מחוץ לתחום שכח כבוד הרב (ל”ת)
עמרצות 22:51 20/05/2017
9
 
איזה רב?  
 23:22 20/05/2017

מהרסייך ומחריבייך ממך ייצאו - מחריבי השבת הם החרדים ובראשם אדמור וחסידות בויאן מירושלם, וכל מי ששתקו על חילולי השבת הנוראים במירון. אין זה סוד כי בארץ ישראל במיוחד, הנושא ששמו שמירת השבת חצוי ולקוי מאוד, מצד אחד מי שהתנכרו כליל לשבת, מן העבר האחר פשרנים למיניהם נותני הלגיטימציה של 'סטטוס קוו' הקובע כי מי שחילל ימשיך לחלל ומי שלא חילל לא יחלל, אבסורד הזועק לשמים, והקבוצה השלישית זו שעדיין נשארה והיא קטנה מאוד בימינו, של מי שזועקים ובוכים על המצב הנורא בארץ ישראל שיהודים הנקראים 'חרדים' הם עושי הפשרות בענין שאסור היה לזוז ממנו אפילו סנטימטר, השבת הוא לא נושא למיקוח כלל, מפני שהוא יסוד היסודות ביהדות.
< היא כי חיללו את השבת במוצאי שבת ל"ג בעומר בהיקף שלא היה כמוהו בהיסטוריה, ומי היו אלו אשר התעקשו ונלחמו כאריות שלא לעצור את חילולי השבת חכי"ם 'חרדים' המשכילים המשומדים וקהילה ששמה בויאן שהעלו על המוקד את השבת כולה, מפני שאם אנחנו ה'חרדים' לא מוכנים להתפשר על המינימום הזה, מדוע מי בתל אביב שאינו שומר שבת יסכים להצעות חוק או לכל מיני פשרות בענין, אם החרדים לא יכולים לדחות הדלקה בכמה שעות למנוע חילולי שבת, מדוע שהחילונים יוותרו מדי שבת על בתי עסק ותחבורה שיהיו פתוחים בשבת.
כי החרדים לא ויתרו על התחבורה שפעלה כבר בשבת, הרבנים זעקו כי אסור לנסוע לפני 12 בלילה וחברות ההסעות בגלל ההדלקות הכינו אוטובוסים מיד עם צאת השבת, דבר שהיה נמנע אם ההר היה סגור להדלקות כלשהם עד הבוקר. אין לשבת בימינו אוייב גדול יותר מן החרדים, מפני שהוכח כאן שוב כי החרדים צבועים. שימו לב, 'העדה החרדית' [החזירית] נאבקת בחילונים בעלי מוניות שנוסעים בשבת, ואילו בל"ג בעומר במירון אנשיהם שלהם נסעו למירון באוטובוסים שכבר היו מוכנים שעה לפני צאת השבת.
הבא כשתעסקו בשבת קודש נאמר לכם בפנים צבועים, אם בל"ג בעומר היכן שיכולתם למנוע חילולי שבת לא מנעתם, תתביישו לכם, אין כל ערך לתביעותיכם אינכם מתכוונים לשבת, החשבון שלכם פוליטי ולא יותר מזה...

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
10
 
מירון שבת  
Dave 05:51 21/05/2017

את כל הדס לא צריכים להביא בשביל להגיב על הנושא תילמד קצת שלא כותבים אל מה שיש לך בבטן אתה לא תשנה את החרדים הם הקשנים וחסרי בושה

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
11