close
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
19.06.2018
 
לרשימת המאורסים המלאה >>
יעקב רבלין - דין וחשבון
אבי בלום - בית ספר לפוליטיקה
לכל המבזקים
חדשות אחרונות חדשות אחרונות

גרסת המשפחות ועורכי הדין בפרשת האקסטזי החרדי; מעצר הארבעה הוארך

השבוע השלישי למעצרם של החרדים, שלושה בחורים ואברך - בחשד לעסקת ייבוא סמים קשים, אחר שאחד מהם נתפס עם מזוודה בנתב"ג • המשפחות שבורות: "יש לו חברותא". "בחדרי" עושה סדר בפרשה, מי שלח, מי הבריח, מי התחרט ומי תיווך

23
הדפס
כדורי אקסטזי. צילום: פלאש 90
כדורי אקסטזי. צילום: פלאש 90

פרשת האקסטזי החרדי: חוקרי המשטרה הגישו היום (ה') הצהרת תובע נגד ארבעה צעירים חרדים החשודים בהברחת כמות מסחרית של סמים קשים משוויץ לישראל. מעצרם כל הארבעה הוארך, על אף שחלקם בפרשה אינו שווה.

מפרטים שהגיעו ל'בחדרי' עולה התמונה הבאה: חשוד אחד אכן ביצע הברחה בפועל. חשוד שני התחרט ולא הביא עמו מזוודה. חשוד שלישי רק הכיר בין המשלח לבלדרים. חשוד רביעי שהפעיל את השלושה טוען שידע רק על שעונים ולא על סמים. דבר אחד ברור כבר כעת: שוב מדובר בניצול תמימותם של צעירים חרדים - סוחרי הסמים האמיתיים העומדים מאחורי העיסקה, עדיין חופשיים.

לבית משפט השלום בראשון לציון הובאו בשעות הצהרים (חמישי) ארבעת החרדים שנעצרו בחשד לייבוא עשרות אלפי כדורי אקסטזי לישראל ובחשד למעורבות בהברחה. עם פתיחת הדיון, החוקר מוטי סולומוביץ' מימ"ר מרכז הגיש לבית המשפט הצהרת תובע על כך שהמשטרה סיימה את פעולות החקירה, ובקשה להארכת מעצר נוספת למשך חמישה ימים עד להגשת כתבי האישום נגדם.

"מדובר בייבוא סם 'קשה', בכמות גדולה ומשמעותית, כאשר העבירה בוצעה לכאורה הן בצוותא עם אחרים והן אגב תחכום מה" אמר השופט אייל כהן, "אין מנוס מקבלת הבקשה במלואה" והאריך את מעצר החשודים בחמישה ימים, עד ליום שני. עד אז, פרקליטות מחוז מרכז צפוייה להגיש כתבי אישום נגד החשודים, בבית משפט המחוזי.

עו"ד מיקי חובה, פרקליטו של אברך הכולל החשוד במעורבות בהברחה, ביקש לשחררו למעצר בית עד להגשת כתב האישום, או לפחות להפחית את ימי המעצר. "אין חולק שמדובר בחשוד ללא עבר פלילי ללא דרכון, ואין חולק כי למעשה הוא היה הציר, בין אלו שנסעו להביא את המזוודות לבין הבחור שביקש להביאן" אמר לשופט.

הוא סיפר כי אברך הכולל, אב לילדה קטנה, עובד בחנות בבני ברק יחד עם חשוד נוסף שנעצר, וזה הציע לו לטוס ולייבא שעונים - אך הוא סירב. מה שכן, הסכים לבדוק ולבסוף קישר בין חברו לעבודה לבין אחד החשודים שנעצר עם שובו ארצה. לדברי עו"ד חובה, לא ניתן לקשור את החשוד לעבירת הסמים, היות והוא היה בטוח שמדובר בשעונים בלבד. עוד טען, כי לו היה חשוד בניהול הייבוא - לא היה נעצר בתחילת השבוע אלא מיד עם מעצרם של שלושת הראשונים לפני שבועיים.

חבריו של האברך שהגיעו לבית המשפט אמרו ל'בחדרי חרדים' כי "הוא היה בטוח שמדובר בשעונים. גם לאחר שנעצרו השלושה הראשונים, הוא עדיין לא האמין שמדובר בסמים והכחיש זאת בפני כולם. רק כשהגיעו לעצור אותו, הבין שכנראה אכן מדובר בסמים".

חשוד נוסף שנעצר, תושב ירושלים שבמזוודה שלו נמצאו על פי החשד למעלה מ-32,800 כדורי אקסטזי (MDMA), אף הוא הובא להארכת מעצר שם ייצגה אותו עו"ד שלומציון גבאי-מנדלמן. אביו, אמר ל'בחדרי חרדים' בבית המשפט כי בנו לומד בישיבת מיר. "הוא סיפר לי שנוסע ליומיים ומקבל 2,500 ש"ח לבזבוזים. אמרתי לו 'יש לך חברותא, לא חבל על הימים האלה?' אך הוא לא שמע לי. עצוב".

בעניין חשוד נוסף, תושב בני ברק שנעצר בנתב"ג ללא ששב מחו"ל, ועל פי החשד היה אמור לאסוף את המזוודה ובה הסמים, גם לגביו המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו בחמישה ימים ובהסכמת פרקליטו הוארך מעצרו עד ליום שני. עו"ד אושר רובינגר ממשרדו של יעקב וינרוט, המייצג את החשוד אמר ל'בחדרי' כי "בימים הקרובים תעביר הפרקליטות לעיוננו את חומרי החקירה שנאספו על ידי המשטרה. הראיות המצויות בתיק החקירה יוכיחו אחת לאחת את גרסתו של מרשי - לפיה היה סבור שהוא מעורב בייבוא שעונים ולא בייבוא סמים או דבר הדומה לכך".

חשוד נוסף בן 20 מבני ברק, למד בעבר עם עצור נוסף בפרשה ובזמן שהותו בשוויץ חשש מאוד - ולא הביא איתו את המזוודה. גם פרקליטתו קיבלה את המלצת בית המשפט והסכימה להארכת המעצר עד ליום שני, אז הפרקליטות צפוייה להגיש נגדו כתב אישום. עו"ד אורית חיון שמייצגת אותו אומרת ל'בחדרי חרדים' כי "עניינו של מרשי שונה מעניינם של האחרים. מדובר במי שהתחרט ולא הגיע עם המזוודה לארץ. הוא הסביר בדיוק כמו יתר המעורבים כי חשב שמדובר בשעוני יוקרה אבל בניגוד לאחרים הוא התחרט והחליט לא לקחת את הסיכון הכרוך בהבאת שעונים ללא הצהרה במכס. הוא שיתף פעולה מהרגע הראשון בו נעצר ופעל בתום לב. אנו מקווים שישוחרר בהקדם האפשרי" אמרה.

יצויין, כי במשטרה יודעים כי ארבעת העצורים אינם ראש הפרמידה, וכי ישנם גורמים עבריניים אשר מנהלים את עסקי הברחות הסמים. "בדרך כלל מדובר בצעירים שאינם מבינים את משמעות חומרת עבירת ההברחה, או אחרים שזקוקים נואשות לכסף - כך שהם נאלצים לשמש כבלדרי סמים" אומר ל'בחדרי גורם במשטרה. גם במקרה זה, טרם ברור מי הפעיל את ארבעת החשודים, בפרט שאלה הזדהו בפני מי מהעצורים בשמות בדויים ועם מספרי טלפון זמניים.

עוד בנושא:
צעירים חרדים נעצרו בחשד ליבוא סמים; בין העצורים אברך כולל

אולי יעניין אותך גם
פתח את כל התגובות   הוסף תגובה
תגובות    
החשודים  
משפטן  18:47 16/11/2017

החשוד שהשאיר את המזוודה בשווייץ לא ביצע שום עבירה אין סיבה להחזיקו במעצר או לכתב אישום. אין עבירה בזה שרצה לייבא אא"כ הביא בפועל. .

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
1
 
     גם אם לא סחב בפועל בידו תיק הוא חלק מהמסע של הסמים נסע ובא, גם מי שתיווך ובא לשדה לאסוף לא החזיק בפועל ולא הביט בפועל (ל”ת)
 20:19 16/11/2017
 
     לכאורה זה רק תירוץ בנסיבות..  
בחורציק 02:10 17/11/2017

לא הייתה אמורה להיות יותר ממזוודה אחת. שניהם היו אמורים להעביר, רק שהנאשם הנ"ל יכול לטעון שהתחרט כי חבירו התנדב לסחוב..

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
"אברך כולל" "בחור ישיבה"  
דוד למאי נפקא מינא 19:05 16/11/2017

האברך עובד בחנות בבני ברק יחד עם עצור נוסף, לא ידעתי שחלק מהאברכות זה לעבוד בחנות קטנה או גדולה...

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
2
 
אין רחמנות על איש מהם. לעצור לגמרי כל ההברחות לא שעונים ולא בטיח. (ל”ת)
 19:08 16/11/2017
3
 
אברך או עובד בחנות? (ל”ת)
חיים מויישה זלמן שטיבלאך 19:08 16/11/2017
4
 
בחורים תמימים...נ באמת  
 19:23 16/11/2017

תפסיקו לעצום עין, נגע ההברחות מתפשט בציבור הנערים וגם הנערות, חלקם נושרים וחלקם סתם טיפשים שחושבים שמישהו יממן להם טיסה ושהייה בחול רק בגלל העיניים היפות שלהם.
אלו, מראש הפירמידה ועד אחרון המבריחים הם פושעים ששותפים בהרעלה ציבורית ודינם בבית הסוהר

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
5
 
הסברה  
 20:05 16/11/2017

חובה להזהיר את הבחורים!! !!

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
6
 
אין ארוחות חינם ומה שזול עולה ביוקר  
 21:02 16/11/2017

איפה שההצעה טובה מידי לברוח מיידית

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
7
 
אברך כולל שעובד במכולת (ל”ת)
בטח מהפלג... 21:07 16/11/2017
8
 
בושה  
ינון 21:18 16/11/2017

גם אם חשבו ש"רק& מבריחים שעונים, הם ידעו שהם עוברים על החוק. לא מבין איך יש אלו שתומכים בהם. צריך לגנות התנהגות כזו, היא מאירה על כולנו באור רע.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
9
 
ע"ד  
דן 21:21 16/11/2017

רצויי שע"ד שסיימו במכללות אונו משפטים

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
10
 
והבחור לומד בישיבת מיר. ורק מבריח שעונים. ורק 2,500 לבזבוזים. השקפה טהורה. (ל”ת)
שלמה זלמן 22:08 16/11/2017
11
 
סמים  
יהודי 23:15 16/11/2017

הגיע הזמן שכל בחור שטס ימנע מלהעביר מזוודות, וימנע מהברחות שרק גורמות לחילול שם שמים וצרות! תחפשו לכם פרנסות יותר נחמדות!

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
12
 
הוא לא ידע! רחמים לא ידעעעע! בעעעע. (ל”ת)
רחמים 00:54 17/11/2017
13
 
יכול להיות שניצלו פה בחורים תמימים לכן צריך להזיר על זה מראש  (ל”ת)
 02:16 17/11/2017
14
 
אמרתי לו 'יש לך חברותא, לא חבל על הימים האלה?'  
 05:21 17/11/2017

והוא אמר לי שעדיף לייבא מיתותא

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
15
 
שקרנים  
יאיר 14:12 17/11/2017

אני לא מאמין לחצי מילה שלהם שהם חשבו שזה שעונים.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
16
 
האברכים המבריחים  
ישראלי  18:19 18/11/2017

האם מצות הברחת שעונים זה מדרבנן או מדאורייתא ? הברחנו שעונים ???

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
17
 
האברכים המבריחים  
ישראלי  18:19 18/11/2017

האם מצות הברחת שעונים זה מדרבנן או מדאורייתא ? הברחנו שעונים ???

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
18
 
חרדים  
אא 09:11 19/11/2017


זה לא משנה חרדים או חילוניים, הישראלים רוצים להתעשר מהר ובקלות וזו הבעיה.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
19
 
     כמה גדולים דברי חז"ל [המחייבים לכאורה גם כל אב חרדי]  
שמשון רפאל 22:08 19/11/2017

כל התירוצים בעולם לא יועילו לשנות את ההוראה הפשוטה והכמעט נבואית של חז"ל: רבי יהודה אומר כל שאינו מלמד את בנו אומנות מלמדו ליסטות ליסטות ס"ד אלא כאילו מלמדו ליסטות:
מלמדו ליסטות - דכיון דאין לו אומנות ויחסר לחמו ילך בפרשת דרכים וילסטם את הבריות:

זועקים עד לב שמים אלא בגלל נגיעות שונות של תאוות בצע מהיר או כבוד ומה יאמרו הבריות ממשיכים להסתתר במעטה של חצאי בדותות וחצאי שמועות בשם "גדול שונים שאסור ללמוד מקצוע מסודר

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
עצוב מאוד- אל תמהרו לחרוץ גורלות- מאחורי אותם שוטים יש משפחות יקרות שחרב עליהן עולמם  
 13:44 22/11/2017

משפחות תמימות וטובות שחייהן נהרסו לבלי שוב שאינן אשמות- מכיר מקרוב, אנשים יקרים אנשי חסד שהבן סרח- ובכך משלמת כל המשפחה ביוקר רב בכל מובן אפשרי- אל תמהרו לחרוץ גורלות אל תמהרו להסיק מסקנות , לא לעולם חוסן, אף אחד לא חסין!!! אם זה קרה במשפחות הללו זה יכול לקרות לכל אחד ואל תשפטו!!!!

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
20