close
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
 
לרשימת המאורסים המלאה >>
יעקב רבלין - דין וחשבון
אבי בלום - בית ספר לפוליטיקה
לכל המבזקים
חדשות אחרונות חדשות אחרונות

אישי על אושי • סגן ראש העיר מבכה את לכתו

יממה לאחר שנטמן האברך ר' אשר אנשיל שניצר ז"ל שנהרג בתאונת דרכים במוצ"ש האחרון, סגן ראש עיריית אלעד ברק צברי, מבכה את לכתו של אחד מטובי העיר בטור אישי

4
הדפס
האברך אושי שניצר ז''ל
האברך אושי שניצר ז''ל

השעה 5 בבוקר, היום הראשון שבו אני מתעורר עדיין כאוב ומבולבל מהאסון שפקד אותנו אתמול, אבל כבד מאוד נפל על אלעד, חכמים אמרו במסכת שבת (קה) "אמר ר' חייא בר אבא אמר רבי יוחנן: אחד מן האחין שמת ידאגו כל האחין כולן. אחד מבני חבורה שמת - תדאג כל החבורה כולה; אמרי לה דמת גדול, ואמרי לה דמת קטן".

לראות את המבטים באנשים שהתקהלו אתמול יכולת לראות את הדאגה והצער האמיתיים, פנים דומעות ובעיקר את הבלבול והדאגה הניכרת בכל עבר, הכיצד נחלנו מפלה כזו? הכיצד נילקח מאיתנו אחד מהאהובים שבקהילה? אחד האהובים באלעד, אחד שהצליח באמת לחצות מגזרים עם חיוך ואהבת חינם שלא ישכחו לעולם.

אחת הלוויות הקשות שעברתי בחיי, לראות את הילדים, העיניים האדומות, הדמעות שזלגו, אלו הם מראות שלא ישכחו בקרוב, הילד הקט עם הדוד שמחבק, זהו מראה שצובט את הלב ולא מותיר שום עין יבשה.

לחשוב שאושי החבר היקר איננו איתנו, נילקח מאיתנו בדמי ימיו זוהי בשורה קשה מנשוא, בלוויה פנה אלי מישהו ואמר יש לי עוד את התחושה שהוא תיכף ייצא מהבית מדרש בחיוך שליווה אותו ויצעק חברים מה קורה לכם? נפלה כאן טעות. הלוואי ויכולנו להתעורר ושמישהו היה אומר לנו שזהו בסך הכל חלום והכל יחלוף.

הייתי רוצה לספר לכם על שיחות שהיו לי עם אושי על מאות טלפונים אך היריעה כאן לא תספיק, כן אבל הייתי רוצה לזעוק שהוא וחבריו הקרובים היו האור שבקצה המינהרה, קרן אור בעולם מבולבל המסמל את האחדות, המסמל את אהבת ישראל האמיתית, המסמל חמלה ודאגה לזולת, המסמל את הצדק, המסמל את חציית המגזרים, המסמל את מיגור העוול שהיה בנפשו בפרטי ובכללי.

רק אחד כמוהו יכול היה להילחם על הצדק שהיה בנפשו אחד שהקים בשנות העשרים לחייו בית מדרש, בית מדרש עתיר זכויות, כמה תפילות, כמה קדישים, כמה אנשים זכו להתפלל שם יחד איתו, כמה מניינים וכולם ממש כולם הרגישו אהובים ורצויים במקום ואת כל זה עשה אברך בשנות העשרים לחייו ללא אמצעים, ללא כסף, ללא ירושה אך ורק בסיעתא דשמיא, כמה אנשים אתם מכירים שהצליחו להגיע להישגים כה גדולים בחייהם ?!

ללא פרסום, בענווה, בצניעות וברור לי שהיו כאלו שאמרו לו, תפרסם, אנחנו חיים בעולם של פרסום ושקר, לא פירסמת לא עשית? וכל מיני משפטים של גויים... אך אושי בשלו נישאר עם הצניעות הענווה ומידות של יהודי ויירא שמיים אמיתי.

כמה קשיים ואתגרים חווה בהקמת המקום? כמה קשיים ואתגרים הערימו עליו? כמה חששות עבר גם אחרי שבנה את הבית מדרש? כמה קשיים הערימו עליו באפליה? ממה פחדו כל אלה שהערימו עליו והיום מגיעים לנחם ... הוי חבל שמתעוררים אחרי...(ודי לחכימא...) תתעוררו אנשים תתעוררו!

אחי היקר אושי בשבילי תישאר אושי עם החיוך, ההברקות, הדברי תורה, הפלפולים הנעימים, כן, גם עם המלחמה שלך על קיום הצדק בעולם הזה, היית מהראשונים בעיר שנילחמו על כל עוול היית מהחלוצים במחנה לעמוד איתן וחזק מול הרוחות הרעות המנשבות.

מבטיח לך אח יקר, שנמשיך ליהיות איתנים למענך , למען ילדינו כי זה מה שה׳ רוצה מאיתנו.

חבל על דאבדין ולא משתכחין.

עוד בנושא:
המשגיח מאלעד: אושי שניצר ז"ל נהרג בתאונה
הילד אמר קדיש על אביו - והקהל געה בבכי

אולי יעניין אותך גם
פתח את כל התגובות   הוסף תגובה
תגובות    
נכון. אושי היה אופוזיציה חריפה לשרוליק פרוש  
אלעד לעד 14:08 08/01/2018

חבל על דאבדין. חבל שאושי כבר לא איתנו וראש העיר המופרע ימשיך לקדנציה נוספת

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
1
 
צברי רומז פה שהרב שניצר לא היה חסיד גדול של פורוש  
בעלז 47 14:13 08/01/2018

קן ציפור שבראשותו נתבעה על ידי שרוליק פורוש וסבלה מנחת זרועו
שניצר ישמור על אלעד מהשמים מהאלימות המתפרצת של ראש העיר שלא יודע לדבר עם בני אדם כמו בני אדם ולא יודע שאחרי שבת יש מוצאי שבת
צב עצמו צריך גם ללמוד לא לעבוד בכוחניות ואלימות כי הציבור לא אוהב אותו גם כן וכמו שפורוש לא יבחר בבחירות הבאות גם ברק לא יבחר בבחירות הבאות
ענוה לא תזיק לפורוש ולצברי גם יחד

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
2
 
קמפיין  
אליהו 17:20 08/01/2018

בסד
תק לשפחה קמפיין עזרה כלכלית !בעזרת השם תנחמו מן השמיים

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
3
 
צברי מתוך  
דודי 23:06 08/01/2018

מתוך הכרות עם צברי הוא ממש לא כוחני , הבעיה בעיר שאשכנזי תוקף אומרים שהוא עומד על עקרונותיו ושספרדי תוקף אומרים שהוא כוחני , שכיסחו בזמנו את קריספל אמרו זה לגיטימי שצורי החזיר קצת אמרו הוא כוחני אז תגידו לי היכן הצדק ?

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
4