close
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
 
לרשימת המאורסים המלאה >>
יעקב רבלין - דין וחשבון
אבי בלום - בית ספר לפוליטיקה
לכל המבזקים
חדשות אחרונות חדשות אחרונות

המאבק החדש שהועלה מהאוב: גיוס בנות

"גזירת הגיוס" החדשה, והפעם "גיוס בנות": הפלג מנסה להישאר רלוונטי אחרי הכישלון המוחלט במאבק ב"גיוס בנים" שהביא לחיול בני הפלג שנתפסו ע"י שלטונות הצבא • האם המאבק של הפלג בגיוס בנות יועיל, או שדווקא יזיק כמו בגיוס הבנים | דעה

13
הדפס
צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

לאחר שבפלג הבינו כי גזירת גיוס הבנים מתה - ההפגנות מוגרו בפעילות נכונה של המשטרה. איסור ההתייצבות שהוצב בתחילת הדרך כחוד החנית של המאבק כנגד גזירת הגיוס, הוברר כמהלך ריק מתוכן כאשר בעקבותיו נעצרו וחויילו עשרות ומאות מבני הפלג - הוחלט להוציא מן הגנזכים ולהעלות מהאוב את "גזירת גיוס הבנות".

נושא גיוס הבנות הוא אכן אחד מתחומי הפעילות החשובים של חברי הכנסת החרדים בכל השנים האחרונות, כאשר עם כניסת אגודת ישראל לקואליציה בהנחיית מרן הרב שך בשנת תשל"ח, נקבע כי כל בת דתיה תקבל פטור מצה"ל. אולם, במשך השנים נוצל פטור זה ע"י אלפי בנות חילוניות כאשר שיעור מקבלות הפטור הגיע ליותר מ-35% מהבנות היהודיות חייבות הגיוס בארץ, שיעור גבוה משמעותית ממספר הבנות הדתיות בארץ.

במשך עשרות שנים גורמים צבאיים עוסקים בנושא ומבקשים מהמדינה להסדיר אותו ולדאוג לכך שבנות חילוניות שהתחזו לדתיות לשם קבלת הפטור תגוייסנה. בשנים האחרונות אף מפעילים בצה"ל מעקב אחר פעילותן של בנות ברשתות החברתיות, ומאתרים שם בנות שהצהירו על דתיותן אולם הן פעילות ברשת בשבת קודש או שמצטלמות בלבוש מינימלי.

עוד בנושא:
"בסערת אש": כשהרב שך שלח לגפני בקבוק יין
פרסום ראשון: אין בנות עצורות; המפגינים לא מאמינים
הפגנת הפייק: שדרני הנייעס יורדים למחתרת
מפקדות ומדים: אסירי הפלג הם חיילים לכל דבר
ופתאום דממה: לאן נעלמה ההבטחה של הפלג

כך למשל, בשנת 2006 נכתב במעריב, "לצה"ל נמאס מהתופעה של סלבריטאיות שמצהירות על כך שהן דתיות כדי לא להתגייס. באגף משאבי אנוש בצבא פתחו בחקירות כדי לנסות ולהוכיח שחלקן שיקרו. מי שיוכח ש"חזרה בשאלה" ברגע שקיבלה פטור משירות תקבל שוב צו גיוס. בצה"ל מבהירים שאם הסלבריטאיות יסרבו להתגייס, הם יגישו תלונה נגדן בגין הגשת תצהיר כוזב".

בהמשך נכתב, "לדברי הקצין, הסלבריטאיות מצהירות על כך שהן דתיות או כדי להימנע מגיוס, או לאחר שהתגייסו אך לא זכו בשיבוץ שרצו, ולכן הן "הופכות לדתיות". ההערכה היא שבקרוב יפנו גורמים בכירים לאותן ידועניות ויבקשו מהן לחזור בהן מההצהרה הכוזבת ולהתגייס בצה"ל. "יש כאלה בנות שלא רק שלמדו בבית ספר חילוני, הן גם נוסעות בשבת ומשתזפות בחוף הים בשבת", הוא הוסיף".

הנציגות החרדית מתנגדת לגיוס בנות בכלל, גם חילוניות, אולם אינה מגבה הצהרות שקר, ופועלות כבר בהנחיית הגרי"ש אלישיב זצ"ל לכך שההכרעה על הצהרה של בת כהצהרת שקר לא תהיה בידיהם של אנשי הצבא בלבד, אלא תהיה גם תחת ביקורת של נציגי הציבור.

בשנים האחרונות, על רקע התחרות במגביות הכספים בארה"ב בין ארגוני המאבק בגיוס למיניהם, החליט אחד הארגונים להציג עדיפות על פני המתחרים והתחיל להציף פעילות זו של הצבא ולהצהיר שהוא מסייע לבנות שנתפסו על ידי הצבא כמשקרות, ועל רקע זה אף נערכה בזמנו הפגנת הפייק בלשכת הגיוס בירושלים, כאשר בפלג לרוב התנערו מפעילות זו.

כעת, לאחר שירד קרנה של "גזירת גיוס הבנים", החליטו בפלג לתפוס טרמפ על "גזירת גיוס בנות" שכאמור מטופלת במקצוענות רבה ע"י חברי הכנסת החרדים כבר במשך למעלה מ-10 שנים בהנחייותיהם המדוייקות של גדולי ישראל זצ"ל ולהבחל"ח.

בפלג מנסים להפעיל את דרך המאבק שהפעילו ב"גזירת גיוס הבנים" על "גזירת גיוס הבנות", כאשר אותה דרך היא שהביאה אל הפלג תוצאה הפוכה בגיוס בנים, כשרבים מבני הפלג מחויילים לצבא, בעוד חייהם של בני הישיבות מתנהלים על מי מנוחות והם יכולים לשקוד על תלמודם ללא הפרעה.

אולי יעניין אותך גם
פתח את כל התגובות   הוסף תגובה
תגובות    
כל מילה פנינה. אמת לאמיתה. הפלג זה העמלק האמיתי המבקש להרוס הכל.  
 17:03 17/01/2018

מרן החז"א מרן האבי עזרי וכל גדולי הדורות האחרונים מביטים מלמעלה ועיניהם כלות ורואות איך כת השקרנים משתמשים בשמם לשוא.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
1
 
כל מילה פנינה. אמת לאמיתה. הפלג זה העמלק האמיתי המבקש להרוס הכל.  
 17:03 17/01/2018

מרן החז"א מרן האבי עזרי וכל גדולי הדורות האחרונים מביטים מלמעלה ועיניהם כלות ורואות איך כת השקרנים משתמשים בשמם לשוא.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
2
 
כל מילה פנינה. אמת לאמיתה. הפלג זה העמלק האמיתי המבקש להרוס הכל.  
 17:03 17/01/2018

מרן החז"א מרן האבי עזרי וכל גדולי הדורות האחרונים מביטים מלמעלה ועיניהם כלות ורואות איך כת השקרנים משתמשים בשמם לשוא.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
3
 
הזמריים [פלג בני תורא] מתכננים חסימות, ומתכוננים לעימות חזיתי עם שוטרות (ל”ת)
זמרי גרוסמן 17:04 17/01/2018
4
 
אכן אמת לאמיתה  
יעקב  17:19 17/01/2018

זה מה שקורה בקבוצה שאמר עליה שר התורה שליט" " צאן שאין להם רועה וד"ל& גזירה שלא היתה וימציאו אחת אחרת כי כמו שאמר הגאון רבי אברהם יהושע סולוויציק לא גזירת גיוס יש כאן אלא גזירת גיוס כספים....< לאור זה שהבחירות מתקרבות והם צריכים כסף לנהל את מסע הבחירות המפוקפק של המפלגה הכושלת שלהם, מה נותר? לגייס כספים על ידי "גזיר גיוס" שלא היו ולא נבראו... חיים מבריסק אומר על הפסוק "ותעל הצפרדע&quo שכתוב ברשי שיצאה צפרדע אחת גדולה וכשהיכו בה יצאו ממנה נחילים נחילים, אומר ר חיים מבריסק שזה מלמד אותנו שכשיש מאבק נגד השלטונות או נגד ההשכלה אסור להאבק יותר מדי משום שכל מאבק גדול מדי כזה מוציא נחילים נחילים היינו מחזק את הצד השני. ומי כמונו יודעים כיום את התחזקות לפיד ודומיו ומהרסי הדת וכולנו יודעים שכל המאבקים חסרי התכלית של אותה קבוצה הם שהביאו להתחזקות הזו ודוק......

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
5
 
מפחד  
Wolf Cry 17:36 17/01/2018

הם הרי רואים בחוש עכשיו למה הרב שך ושאר גדולי ישראל היו נגד שיטת ההפגנות, בגלל שזה רק מזיק למטרה, אבל ממשיכים, וכל ילד יודע את הסיפור עם הילד שצעק זאב זאב. ווודאי שהם יודעים את הסיפור והמשמעות שהם יודעים לכתחילה שמעשיהם זה נגד שיטת גדו"י וגם על פי ההגיון רק יזיק למטרה המוצהרת שלהם, וממשיכים, זאת אומרת שיותר חשוב להם לקבל תקציב מויליאמסבו להחזקת העיתון שלהם מאשר יגוייבו לרגים/חרדי ר"ל, ולא איכפת להם.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
6
 
הם אומללים התברר שטעו בדרך, וגרמו נזק עצום לנערים מנוערים, מחפשים סוס אחר (ל”ת)
חייבים אקשן שלא ישכחו אותם 18:02 17/01/2018
7
 
לא מספיק נזק הם כבר גרמו לציבור החרדי ?????????????  (ל”ת)
אוי ויי 18:44 17/01/2018
8
 
משפט אחד חכם  
נזגי"ה 19:45 17/01/2018

בניו יורק יש גזירת המציצה, בישראל יש את מציצת הגזירה... [מן האצבע]

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
9
 
לא ייאמן כמה הם יזיקו ליהדות רק בשביל קצת שליטה וכסף (ל”ת)
הפלג השקרן 21:16 17/01/2018
10
 
בספר פאר הדור לחזו" מובא דעתו ומעשיות מהתנגדותו  
מאיר. 01:38 18/01/2018

הנחרצת לענין ואמר שזה ביהרג ואל יעבור. ידוע המעשה
שנתן סכין לאחותו ואמר לה, אם יבואו לגייס אותך, תדעי מה לעשות. לפני שהנשיא ההודי שעשה קבלת פנים נלהבת לביבי, שיבוא לכאן ויראה מי באמת אלה ה"ישר בעלי הטכנולוגיו המת-קדמות. המדינה השניה בעולם בלבד, שגיוס נשים היא אצלה חובה. כי השטן יודע היטב מה פירוש, והיה מחניך קדוש. ולא ! יראה בך ערות ! דבר. ושב! מאחריך בעוונותינו הרבים. עכשיו כל הציבור החרדי כולו חייב לצאת ולהפגין. ואם לא, אז אני מקוה מאוד שהאתר הזה לא ימשיך להציג על המסך שלנו עוד ועוד טרגדיות על שונאי ישראל.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
11
 
מי יודע באיזה מדינה בעולם יש גיוס חובה לבנות??? (ל”ת)
הדמוקרטי 19:28 18/01/2018
12
 
     בכל מדינה מוקפת אויבים.......... (ל”ת)
 09:03 22/01/2018