close
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
22.06.2018
 
לרשימת המאורסים המלאה >>
יעקב רבלין - דין וחשבון
אבי בלום - בית ספר לפוליטיקה
לכל המבזקים
חדשות אחרונות חדשות אחרונות

הרב נחרץ: להפסיק לקחת תקציבים מהמדינה

משבר מוסדות החינוך החרדים באנגליה עולה שלב. אב"ד סאטמר קובע נחרצות במכתב שפרסם ביממה האחרונה, כי אין לקחת תקציבים מהממשלה אם היא תמשיך לכפות את תוכן הלימוד: "שהיום אומר עשה כך ולמחר עשה כך עד שיאמר לו לך עבוד עבודה זרה ח"ו"

8
הדפס
ילדי סאטמר במחנה הנופש בהרי הקטסקילס
ילדי סאטמר במחנה הנופש בהרי הקטסקילס

גזירת החינוך באנגליה: רב קהילת סאטמר נגד הממשלה.

רב קהילת סאטמר של הפלג מהרי"י באנגליה מורה לבעלי המוסדות שחתמו על התצהיר בו התחייבו ללמד את הילדים גם על האפשרות שהעולם נברא מפיצוץ וחלילה לא על ידי הקב"ה, "תפסיקו לקחת תקציבים". הרב נותן ארכה לפיתרון המשבר מול ממשלת אנגליה, אך מבהיר שאם זה לא יצליח, המוסדות חייבים להפסיק לקחת כסף.

כפי שפורסם ב'בחדרי חרדים', חסידי סאטמר באנגליה נמצאים בדילמה קשה סביב תקציבי החינוך הניתנים למוסדות החינוך לילדים עד גיל 5, מנהלי המוסדות חתמו לפי דרישת השלטונות על טופס בו התחייבו ללמד בצורה "שיוויונית" בין בריאת העולם לאבולוציה.

ביממה האחרונה מתפרסם מכתבו של הגה"צ רבי ברוך נתן הלברשטאם אב"ד קהילת סאטמר מהרי"י בלונדון, שאולי יפתור להם את הדילמה. הרב הלברשטאם מגלה במכתב, את דעתו הנחרצת נגד התוכנית וכי הוא מורה למוסדות להפסיק לקחת תקצוב ממשלתי, עם זאת הוא נותן ארכה מסוימת למוסדות לנסות להסדיר את העניין מול השלטונות, ורק במידה והממשלה לא תוותר, אז להפסיק לחלוטין לקחת כסף.

וזה לשון המכתב:

לכל חברי קהלתינו הקדושה כ"א בשמו הטוב יבורך.

הן ידוע לכל השערורי' שנתהווה לאחרונה שנתגלה שעל הקאנטראקט עם המוסדות כתבו הממשלה שאם ילמדו בריאת שמים וארץ ע"י הקב"ה לא יתנו תמיכה להמוסד, וכשנתוודע הדבר להנהלת הת"ת
נשתוממו, ובקשו להורות להם המעשה אשר יעשו.

וע"ז הורינו להם שאם הממשלה עומדת בדעתה להגיד דעות בעניני אמונה נפסיק לגמרי לקבל מהם שום תמיכה, שהיום אומר עשה כך ולמחר עשה כך עד שיאמר לו לך עבוד עבודה זרה ח"ו.

על כן על משמור זה נעמוד איתן כחלמיש ולא נרתע מפני כל, ומי שענה לאבותינו בעת צרתם יעמוד לימינינו בזכותם, ונפרסם בכל העולם שאמונתינו הצרופה המקובלת לנו ירושה מאברהם יצחק ויעקב, אינו עומדת למכירה וכל רוחות שבעולם לא יזיזו אותנו אפי' זיז כ"ש מנקודה של יו"ד מתורתינו ואמונתינו הקדושה אפי' על מנהג קל.

ופשוט שכוונתם להעבירינו על הדת היל"ת ה"י ואפי' על ערקתא דמסאני מחוייבין למסור נפש, וזכות אבותינו ורבותינו הקדושים שדבריהם הם נר לרגלינו יעמד לנו בעת צרה, והקב''ה יפיר עצת אויבינו שלא ישלטו בנו ח"ו ויניחנו לעבוד את ה' כאשר עם לבבינו בדרך המסורה לנו מדור דור עדי נזכה בקרוב לגאולה שלימה במהרה דידן אמן.

הכו"ח י' שבט תשע"ח לפ"ק
הק' ברוך נתן הלברשטאם

עוד בנושא:
מבוכה לסאטמר: מוסדות התחייבו ללמד כפירה

מדובר בתוכנית ממשלתית בשם: child care – under five שהחלה לפני כ-8 שנים, ממנה נהנים כל המוסדות היהודים באנגליה, תוכנית שמתקצבת כל ילד מתחת לגיל 5 בחמשת אלפים ליש"ט לשנה, כך שיש מוסדות שמקבלים בתמיכה זו תקציב בסך של יותר מחצי מליון שטרלינג בשנה!

כאמור, לאחר שנודע כי המנהלים חתמו על הסכמתם ללמד את הילדים דברי כפירה, קהילות שונות בלונדון חוששות מהבאות.

אולי יעניין אותך גם
פתח את כל התגובות   הוסף תגובה
תגובות    
ישלטו עליכם ויענוכם כמו שאתם זוממים על ישראל אשר  
 12:13 26/01/2018

בארץ הקודש נלחמים 70 שנה באויבים כשאתם משתפים פעולה איתם עם כל אויב צר ומתפללים להצלחת אויבינו הרוצים למחות אותנו. ומייחלים להפלתינו בידי אכזרים אלה בני עמלק. אתם חלאות והמכות יכו בכם בכל מקום בעוצמה רבה. כופרים בני כופרים ערב רב מתחזה מחו0ש שלא רוצה ךעזוב סיר הבשר בורים ועמי ארצות הקוראים עצמם חסידים. אכזרים בני אכזרים אויבים בני אויבים אתם. כיתת עע"ז. מהשנואות ביותר והמתועבות שיש. ועוד אינם מבחינים שבכך שהכופרים ןהזרים מודים שהעולם נברא ומה משץמע מכך לפי אמונתינו והמכה שמכה ידיעה זו בכל הכופרים שטענו שהעולם קדום.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
1
 
בזה אני מסכים אתם כדי שלא יכריחו ויכפו את החינוך בדך  
מאיר. 12:16 26/01/2018

ישראל סבא. כשהרוסים ההרוסים רצו לכפות את החפץ חיים על לימודם הטמא יצא הקדוש בהכרזה שיסגרו כל הישיבות ו" אל יודע כי באו אל קרבנה" . אז רק שלא יקום פה אחד ויאמר שהוא היה סאטמרי נסתר. ובאמת נסגרו הישיבות כידוע אבל תלמידיו הגאונים פתחו כולם ישיבות במקומות שונים וכך מ'עז י'צא מ'תוק . ביידיש אומרים, תמימות מרוקאית עתיקה...

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
2
 
צודקים. לא ראיתי ברכה בכספי משרד הדתות מלבד מה שיכולים  
ששון. 12:25 26/01/2018

להתנות תנאים למוסדות התורה בגלל תקציבים וכמו שקרה בבתי הספר בעוונות. "ושמו את שמי על בני ישראל ואני ! אברכם. שמי ר"ת שונא מתנות יחיה. וא"כ כך, אני אברכם. אני בכבודי ובעצמי. היד ה' תקצר? שיוליכו ויזרקו את כספם וזהבם לים המלח. ממילא המלגות הללו, כפי שחויתי, הם שדה זרוע מלח בעוונות.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
3
 
מתוך שבחם של סאטמר, אתה רואה גנותם של החרדים בארץ.  
שריר 12:41 26/01/2018

מוכרים את נשמתם ונשמת ילדיהם תמורת כסף ציוני.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
4
 
     חוכמה גדולה - שנים נהנו מתקצוב ממשלתי  
רמי 18:58 19/06/2018

עכשיו הם בוכים כי שינו את הכללים. שיסתדרו קודם כל ואחר כך נראה אם יש מה להשוות למצב בארץ, שאגב פה לא מתנים בשום תוכן חיצוני את התקצוב.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
כל האמת - הם חתמו בכוונה וביודעין .ולאחר שזה פורסם בבעולמם של חרדים  
 23:22 26/01/2018

הם צועקים ועושים רעש

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
5
 
נכון. הם יהפכו יצרנים ויממנו לבד את החינוך היקר בלונדון (ל”ת)
פחחח 22:58 27/01/2018
6
 
מאסו בארץ חמדה והלכו לגור בין אומות העולם  (ל”ת)
אבי  03:15 28/01/2018
7