close
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
22.06.2018
 
לרשימת המאורסים המלאה >>
יעקב רבלין - דין וחשבון
אבי בלום - בית ספר לפוליטיקה
לכל המבזקים
חדשות אחרונות חדשות אחרונות

גזירת החינוך: בלונדון מחזירים את הכדור לממשלה

לאחר שנחשף כי מוסדות חינוך באנגליה - בהם סאטמר מהרז"ל - חתמו על תוכניות של לימודי כפירה, קיים בד"צ התאחדות החרדים בלונדון בראשות הגאב"ד רב פאדווא גאב"ד לונדון, ישיבה מיוחדת לדון בפרשה, ובה הוחלט כי בקרוב תוקם קרן מיוחדת למימון חלופי למוסדות

4
הדפס
הפגנה בלונדון. צילום אילוסטרציה: דודי בראון
הפגנה בלונדון. צילום אילוסטרציה: דודי בראון

לאחר שנחשף כי מוסדות חינוך באנגליה - בהם סאטמר מהרז"ל - חתמו על תוכניות של לימודי כפירה, קיים בד"צ התאחדות החרדים בלונדון בראשות הגאון רבי משה חיים אפרים פאדווא גאב"ד לונדון, ישיבה מיוחדת לדון בפרשה, ובה הוחלט להורות למוסדות שלא לחתום על התוכניות, והוכרז כי בקרוב תוקם קרן מיוחדת למימון חלופי למוסדות במקום המימון הממשלתי שצפוי להיפסק בעקבות משיכת החתימה מהתוכנית.

במכתבם מחזקים הבד"צ את ראשי המוסדות, ומודים לאלו שהסבו את תשומת הלב לבעייתיות במסמכים, זאת על רקע טענה רווחת בין יהודי לונדון כי עדיף היה להתעלם מהסעיף שלא נאכף בפועל על ידי השלטונות, ונכון לעכשיו מדובר בעניין הצהרתי גרידא שרק הצפתו התקשורתית מחייבת את הפסקת החתימות והפסקת המימון הגדול.

"בואו ונחזיק טובה לאלו שהביאו לפנינו והעירו אותנו על שחותמים לארגון Hackney Learning Trust hlt)) בלא יודעים ובלא מבינים על מה שחותמים ושיש חשש גדול אם אין בחתימתם חשש כפירה ח״ו."

הרבנים מודיעים על הצורך בהקמת קופה שתכסה את העלויות ומברכים את התורמים אליהן:
"לא נמכר אמונתינו הקדושה בשביל בצע כסף ונהי׳ מוכרחים ליקח צעדים להעמיד קופות גדולות לבל ימוטו מוסדותינו ח"ו.

וכל מי שידחוק עצמו במסירת נפש יותר ליתן לקופות אלו לכשיתייסדו, חלקו גדול פי כמה, אבל אי אפשר שנעזוב המצב כפי שהיה ועלינו להתעזר ולהתחזק למצוא למזון טרף בס״ד."

הרבנים מודיעים כי אין לחתום יותר על התוכנית, וגם מי שחתם צריך לשלוח מכתב בו הוא מושך את חתימתו על הסעיפים הנ"ל.

"על כן אנו מודיעים לכל הסרים להוראותינו שאין לחתום על סעיפים אלו, ומי שחתם כבר, צריך לחזור מחתימתו ועליהם לשלוח מכתב צרוף להקאנטראקט שיתהוה חלק ממנו שהסעיפים הנוגעים לענין זה הן בהקאנטראקט והן בגיי"ד ליינ"ס, לא עליהם חתמנו ואין להחשיב חתימתינו עליהם כלל.

יצויין כי במכתב רבני לונדון לא החליטו סופית על הפסקת התקצוב אלא מצהירים באופן נחרץ שלא מסכימים עם הכפירה. נראה כי הם מעבירים את כדור ההחלטה לידיה של ממשלת לונדון, בציפיה לראות כיצד ממשלת אנגליה תגיב למכתביהם של מנהלי המוסדות שכבר נכנסו לתוכנית שיצהירו כי הסעיפים הבעייתיים לא מקובלים עליהם.

עוד בנושא:
מבוכה לסאטמר: מוסדות התחייבו ללמד כפירה
הרב נחרץ: להפסיק לקחת תקציבים מהמדינהאולי יעניין אותך גם
פתח את כל התגובות   הוסף תגובה
תגובות    
בושה!  
יהודי  16:55 28/01/2018

החסידים האלו עדיין מתעקשים לא לעלות לארץ, למרות כל הרמזים הגדולים שמרמזים להם מהשמיים. לא עוד הרבה זמן וכל החסידים האלו יקבלו את עונשם ע"י האנטישמים שאותם הם לא מוכנים לעזוב.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
1
 
     אתה טיפש הראשון שמאמין לכתבה השקרית.  
יודע עניין 19:46 28/01/2018

אדרבה סאטמאר רז"ל בלונדון הם הזועקים מרה ורבם הנערץ הגאון הרב ברוך נתן הלברשטאם שליט" הוא זה שצווח שלהפסיק תיכף לקחת תמיכה מהממשלה התובעת ללמוד מה שהם רוצים. אבל הכתב בינתיים נהנה מטיפשים כמוך שמשפשפים את ידם בהנאה אה...

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     נראה לך שזה בא ברגע?  
 02:09 29/01/2018

אתה יודע כמה קשה בארץ? לעלות ולהסתגל בחיים והחברה הישראלית?< קצת!
ק יותר מבחינה גשמית וגם רוחנית לגור בחו"ל מי
אתה שתגיד,חוצמ גרים מאות אלפי יהודים ספרדים בצרפת,לא ניחנת בהרבה מאוד שכל.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
ארץ הקודש  
ציוני 02:14 29/01/2018

מי שלא עולה לארצנו, סובל .

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
2