close
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
22.06.2018
 
לרשימת המאורסים המלאה >>
יעקב רבלין - דין וחשבון
אבי בלום - בית ספר לפוליטיקה
לכל המבזקים
חדשות אחרונות חדשות אחרונות

מתקפה בלונדון כנגד מנהלי המוסדות: "הס"מ נדמה להם כתלמיד חכם"

לאחר שמנהלי המוסדות - בהם מוסדות סאטמר מהרז"ל - חתמו על תוכנית לימודי הכפירה ועל רקע נסיונם להגיע להבנות מול ממשלת אנגליה, רב קהילת סאטמר בלונדון תוקף את נסיונות ההידברות ואת הרבנים שמגבים אותם: "לא מוכנים לוותר על הכסף ומתקפלים בפני הגויים" • האזינו

6
הדפס

אב"ד חסידי סאטמאר מהרז"ל בלונדון, הרב ברוך נתן הלברשטאם תוקף את הפשרנים המקומיים שמנסים להסתדר עם שלטונות אנגליה בעקבות סערת לימודי הכפירה, וחושף את התחייבות המנהלים לשלטונות.

כפי שנחשף ב'בחדרי חרדים', מנהלי המוסדות באנגליה כולל מוסדות סאטמר חתמו על התחייבות שילמדו את הילדים לימודי כפירה ותועבה, בהם תוכנית האבולוציה, וחוללו סערה במקום, כאשר רבני אנגליה הורו כי אין לחתום על המסמכים ויש להפסיק לקחת את התקציב הנדיב של ממשלת אנגליה לתוכנית החינוך לילדים מתחת גיל 5.

המנהלים שחתמו טענו שהם לא שמו לב לסעיפים הללו, ושבכל אופן אין לחתימה שלהם שום משמעות מאחר וההתחייבות למשרד החינוך לא נאכפת, כמו כן חשפנו כאן בבחדרי חרדים כי המנהלים מתעתדים לשלוח מכתב מיוחד לשלטונות אנגליה בהם יתנערו מהתוכנית, ונכון לעכשיו לא ידוע על אף מוסד שהסיר את שמו מהתוכנית בפועל.

בשיחה שמסר הרב הלברשטאם בסעודה שלישית פר' יתרו בביהמ"ד הגדול של חסידי סאטמאר מהרז"ל בלונדון הוא תקף את הנסיונות לחפש דרכים לקחת את התקציב מהממשלה למוסדות חינוך עד גיל 5, הרב הלברשטאם תוקף בדבריו את מכתב המנהלים לשלטונות אנגליה, כאשר לדבריו במכתב הצהירו המנהלים כי אמנם לא ילמדו את האבולוציה וכן ילמדו על בריאת העולם, אולם לא יסבירו לתלמידים בהוכחות על כך, אלא רק יאמרו לתלמידים שאנו מאמינים בתורה וזה מה שכתוב בתורה.

הרב הלברשטם נשא דברים חריפים: "אומות העולם באים בכל הכוחות שלהם לקרוע את האמונה בבורא עולם מהילדים שלנו, מפריע להם שיש יהודים שמאמינים בהקב"ה והם מביאים עוד גזירות כדי שילמדו עם הילדים עבודה זרה, הם רוצים שילמדו את הילדים כל מיני טומעות ושלא ילמדו עם הילדים על אמונה בבורא עולם".
"דיברנו על זה שבוע שעבר "את אשר יגורנו בא לנו" כתלמיד חכם נדמה להם, יוצאים פשרנים שלא מוכנים לוותר על הכסף והם מוכנים להתקפל בפני הגויים, הם רוצים לקבל את הכסף מהגויים והם לא מאמינים ב"לי הכסף ולי הזהב", הכסף מגיע מהקב"ה למי שקושר את עצמו עם הקב"ה ויש להקב"ה מספיק כסף לתת, ולצערינו יש פשרנים שמחפשים דרכים אחרות".

"אין שום היתר לקחת אפילו לירה אחת, גם אם כל הרבנים בעולם יגידו שמותר לקחת, עדיין אסור, זה פוגע באמונה בבורא עולם, אם לא נלחם נגד זה אנחנו נלחם נגד גזירות אחרות".

"איך לא רעדה ידיהם של המנהלים כשהם חתמו על המסמך הזה? זה נסיון משמים שהקב"ה רוצה שנעמוד בו, אם נתקפל יגיע עוד גזירה מבחינת והלכתם עימי קרי".

"אבות אבותינו קפצו לאש על קידוש השם, אנחנו לא יכולים לוותר על הכסף למען כבוד שמים? פשרנים מנסים לערבב פעם לפה ופעם לשם, מוותרים על יסודות אמונה בבורא עולם בשביל כמה פאונדים?. החילול השם הוא עד לב השמים, מה יאמרו הבריות? מה יאמרו הגויים? בשביל כמה שטרלינג לאבד את האמונה?."

עוד בנושא:
מבוכה לסאטמר: מוסדות התחייבו ללמד כפירה
הרב נחרץ: להפסיק לקחת תקציבים מהמדינה
גזירת החינוך: בלונדון מחזירים את הכדור לממשלה

אולי יעניין אותך גם
פתח את כל התגובות   הוסף תגובה
תגובות    
פחדנים  
אמת 18:16 06/02/2018

איזה אמונה היא זו שקיימת רק תוך סתימת אזניים ועצימת עיניים? בורא עולם באמת קיים או שהוא נעלם ברגע שלומדים טיפה מדע?

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
1
 
הפגנה בארמון המלכה  
חיים1 18:32 06/02/2018

צריך להציע להם להפגין מול ארמון המלכה וליאסר ולהיות מושלכים לכלא כדי להיות אסירי עולם התורה בלונדון

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
2
 
מוסדות סאטמער בארה"  
תמה אני 18:32 06/02/2018

מוסדות סאטמער בויליאמסבו מקבלים תקציב שנתי של 32 מיליון דולר מהמדינה וחותמים על ליבה של כפירה כתבי לי על קרן השור שאין לך חלק באלוקי ישראל. . ומדוע הרב הנ"ל שכח לבכות על זה. .

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
3
 
בני  
 20:39 06/02/2018

העיקר הם זועקים על כל מה שקשור לישראל

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
4
 
לא מתערב בענינם. אבל אם זה נכון שהם אכן מכניסים לימודי  
מאיר. 01:25 07/02/2018

כפירה וגם לוקחים מהם כסף, אז לפחות לשיטתם הם לא סאטמרים אמיתיים. מוהר" זצ"ל אמר בזמנו, גם אצל אנשי יהיו "מפור של שקר". הנועם אלימלך זצ"ל אמר, עד החסיד ה 18 במספר, הם אמיתיים. והשאר לא. ואל תתפלאו על זה. כי כבר אמר הבעש" עה"פ זה לעומת זה עשה האלקים, מה שיש בקדושה, יש בדיוק בסט"א וקשה להבדיל בניהם. כן כתב הגר"א בספרו אבן שלמה( מאמר הערב רב) שהעתיק לשון הזהר שיש חמישה מיני ערב רב והאחרון שבהם נקראים ענקים.( מלשון תכשיט הנקרא ענק) והם ה"חרד שבערב רב. ומה שאמרו פה, " נדמה לו כת"ח& , זה מדרש חז"ל בענין יעקב שנאבק עם שרו של עשיו הוא הס"מ.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
5
 
זה ממש קידוש השם שיש ב״ה רב והאדמו״ר ירא שמים שאומר האמת בתוך קהל.  
 05:10 07/02/2018

בדור חלש הזה שרוב רובם של יהודים (גם חרדים) נמכרים עבור כסף, ויש להם טענה שבלי הכסף הזה מוכרחים ח״ו ליסגור המוסדות החינוך.
אבל אלו היחידים העומדים חזק לקדש שם שמים ולא סוגרים את פיהם נגד הנסיונות והפירצות בהחינוך. הם מצילים את העתיד של החינוך הטהור וקדושת הבל פיהם של התשב״א. וזכות באותם מסייעתם.
שמחה של חסידי סאטמאר שיש להם מנהיגים חזקים ויראים שאומרים מוסר והציבור מוכן להקשיב לו. כי הוא איש אמת.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
6