close
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
19.06.2018
 
לרשימת המאורסים המלאה >>
יעקב רבלין - דין וחשבון
אבי בלום - בית ספר לפוליטיקה
לכל המבזקים
חדשות אחרונות חדשות אחרונות

חרדי מלונדון: מי אתה וולטר סוריאנו? • פרופיל

האיש שהתקשורת הישראלית נחשפה אליו בעקבות טענות כי אסף מידע נגד חוקרי המשטרה שעסקו בתיקי ראש הממשלה: מתגורר בגולדרס גרין החרדית בלונדון. כל הפרטים ב'בחדרי חרדים' על החרדי שפתח בית כנסת בשכונה ובבעלותו חברת אבטחה

6
הדפס
וולטר סוריאנו נחשף לראשונה. בתמונה: בוכה בהלווית רבו הגר
וולטר סוריאנו נחשף לראשונה. בתמונה: בוכה בהלווית רבו הגר"מ שפירא זצ"ל. צילום: קובי הר צבי

הערב (ראשון) פורסמה במהדורה המרכזית על ידי משה נוסבאום תגובה של איש העסקים וולטר סוריאנו, ששמו עלה לכותרות לאחר הראיון שהתקיים עם המפכ"ל אלשיך בו נטען כי נאסף מידע נגד חוקרי המשטרה שעסקו בתיקי ראש הממשלה.

פרקליטו של סוריאנו, עו"ד אילן בומבך, אמר בשמו בהתייחסות ראשונה: "מעולם לא נתבקשתי על ידי מר נתניהו לבצע מעקב אחרי החוקרים". גם נתניהו הכחיש כי "הפעיל" מישהו בנושא ואמר כי לא נפגש עם סוריאנו כ-8 שנים.

'בחדרי חרדים' התחקה בלונדון ובישראל אחרי ר' צבי זאב (וולטר) סוריאנו וגילה כי מדובר באדם חרדי המנהל אורח חיים חרדי קפדני ביותר.

הוא נולד בארגנטינה לפני חמישים שנה בכ"ב כסלו תשכ"ח לאביו שהיה מקהילת יוצאי דרום אמריקה. הוא התחזק על ידי הגאון רבי משה שפירא זצ"ל מגדולי בעלי המחשבה בדור האחרון והוא חרדי לכל דבר, הוא גם נוהג את המנהגים כמנהג בני אשכנז.

בעברו תושב רמות ומעלות דפנה בירושלים כיום בלונדון וגם לו דירה בירושלים, הוא פתח בית כנסת בשכונת גולדרס גרין על שמו ולזכרו של הגאון רבי משה שפירא זצ"ל והוא בעל חסד ענק שמפזר צדקה וחסד.

הוא מתגורר ברחוב צדדי ושקט בשכונה מספר אחד השכנים, רעייתו היא מארגנת כאן בלונדון את כל הכנסים למשל של הרבנית ימימה מזרחי ושל הידברות.

חברת אבטחה שבבעלותו מתעסקת באבטחת משלוחי זהב ויהלומים של אנשי עסקים ובנקים.

לדברי אחד ממכריו "הוא איש דיסרקטי לחלוטין, כאן היה ידוע שהוא מקושר עם ראש הממשלה אבל להגיד שהוא פעל לעשות כאלו דברים בשבילו זה נראה שהדבר רחוק" אמר מכרו.

בניו וחתניו תלמידי ישיבת מיר בירושלים תלמידי חכמים מופלגים. בירושלים בשכונת מעלות דפנה ייסד את הקהילה של רב השכונה הגר"נ אייזנשטיין ובכל שנה בחודש תשרי מגיע מלונדון לשכונה.

עורך דינו אילן בומבך, אמר בשמו הערב לחדשות ערוץ 2 בהתייחסות ראשונה: "מעולם לא נתבקשתי על ידי מר נתניהו לבצע מעקב אחרי החוקרים". גם נתניהו הכחיש כי "הפעיל" מישהו בנושא ואמר כי לא נפגש עם סוריאנו כ-8 שנים.

סוריאנו הוסיף דרך עורך דינו: "לעולם לא הייתי מעלה בדעתי אפשרות לשבש הליכי משפט".

אולי יעניין אותך גם
פתח את כל התגובות   הוסף תגובה
תגובות    
חחח "מעול לא נתבקשתי על ידי מר נתניהו לבצע מעקב אחרי החוקרים&qu  
יהודה 01:21 12/02/2018

הוא לא התבקש ע"י נתניהו אבל התבקש ע"י מקורביו
א מתגובת עורך דינו עולה בבירור כי אכן הוא ביצע מעקבים אחרי חוקרי המשטרה

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
1
 
אמירה מתחמקת  
חי 06:44 12/02/2018

"מעול לא נתבקשתי על ידי מר נתניהו לבצע מעקב אחרי החוקרים&qu ומה עם המשפט הפשוט וגם לא ביצעתי מעקבים אחרי החוקרים? חצי אמת דומה לשקר

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
2
 
איש צדיק ובעל חסד עצום  
יוסף 09:15 12/02/2018

זכיתי להכיר את וולטר מדובר באדם ירא שמים וצדיק בעל חסד עצום שמפזר את הונו לצדקה ומחזיק בכמה כוללים גדולים והכל בהצנע לכת

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
3
 
     סבלנות, האמת תצא לאור, רוני אלשיך לא אומר דברים לא מבוססים  
שמשון 1948 16:08 12/02/2018

בטח אם הביא לידיעת היועץ המשפחתי (המשפטי) סומך על רוני אלשיך,
לא סומך על נתניהו המנסה בכול דרך אפשרית לדחוק את הקץ של אין כלום כי לא היה כלום,
מאמץ בגין אין כלום,

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
וולטר סוריאנו צדיק וישר דרך (ל”ת)
K 13:17 12/02/2018
4
 
ר׳ צבי שליט״א  
שפירא 22:13 12/02/2018

הוא איש יקר שביקרים, בעל חסד עצום, מעשי החסד הידועים רבים הם והרי הם כאין וכאפס לצדקות והעזרה שהוא מחלק ללא גבולות לנזקקים כל כך רבים.
צבי הוא תלמיד חכם הקובע בכל יום עתים לתורה בנוסף על כוללים וישיבות שהוא תומך בהם ביד רחבה. אהבת התורה שלו היא עצומה ושם דבר לכל מכריו. את ילדיו מחנך הוא בבתי ספר וישיבות מהשורה הראשונה וב״ה זוכה הוא לרוב נחת של תורה ומצוות מכל יוצאי חלציו!

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
5