close
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
 
לרשימת המאורסים המלאה >>
יעקב רבלין - דין וחשבון
אבי בלום - בית ספר לפוליטיקה
לכל המבזקים
חדשות אחרונות חדשות אחרונות

שריפת הפאות תוביל לאלימות פיזית • טור אישי

"האם בשם המלחמה נגד הפאות יוכלו לתקוף גם אותי?" דינה, ירושלמית, חובשת פאה, כותבת על התחושות הקשות שהתעוררו בה בעקבות טקס שריפת הפאות שנערך השבוע

80
הדפס
שריפת הפאות. צילום: חיים גולדברג
שריפת הפאות. צילום: חיים גולדברג

משפט ידוע אומר: "זוהי רק ההתחלה, במקום בו שורפים ספרים ישרפו בני אדם". ואני אומרת: "במקום בו שורפים פאות עלולים להגיע לשריפת ספרים, וכולם יודעים לאן זה מוביל". בשבוע בו נשרפו עשר פאות על עמוד גבוה, כמו עשרת בני המן שנתלו על עץ גבוה, אני תוהה וחוששת: האם זו רק ההתחלה? האם אנשים שלא חוששים לשרוף פאות ברחובה של עיר, עלולים להחליט כי "בשם השם" ובשם המלחמה נגד פאות הם יכולים לתקוף אותי או כל אישה אחרת שחובשת פאה?

מול ילדים, נשים והמון רב נשרפו השבוע עשר פאות, כשכל פאה כנגד אחד מבני המן: פאה לאספתא, לפרשנדתא, לויזתא ולשאר האחים. אני מניחה שמטרת האירוע הייתה לבער את הרע, אבל מי יכול להבטיח לי שהשלב הבא הוא לא ביעור של אלה שחובשות את ה"רע", כלומר פגיעה פיזית בנשים עצמן? שריפת פאות הוא מעשה כל כך קיצוני, עלול להתיר את דמן של אותן אלה שחובשות את הפאות, או לפחות כך אני חוששת.

אני מניחה שכמעט כל אישה שחובשת פאה מכירה את המחלוקת בנושא הפאות, מותר או אסור, מה האורך המדויק המותר, גוונים או לא, ועוד שאלות כאלה. אבל כל אחת מאתנו בחרה לחבוש את הפאה למרות זאת ואף על פי כן. לשרוף את הפאות כאילו היו אביזר העבירה החמור ביותר, בדומה לשריפה של ספרי מינות ועבודה זרה ושל צלמים, נו באמת, איך אפשר אפילו להשוות?


שרפת הפאות. צילום: חיים גולדברג

תנו לי לספר לכם, אנשים יקרים שבוחרים לשרוף פאות: אני מבטיחה לכם שלא קל ללכת עם פאה. זה חם, זה מגרד ולא נוח, אצלי זה גם פחות יפה מהשיער הטבעי שלי, ובכל זאת, אנחנו הנשים חובשות הפאות. בחרנו בזה. חלקינו כי הרב שלנו הורה לחבוש פאה ולא מטפחת, לחלקינו יש מסורת מהאם ומהסבתא שחבשו פאה, ואצל חלקינו זה פשוט הרע במיעוטו. האם עדיף שאישה תלך בלי כיסוי ראש בכלל או שתלך בפאה? מי אתם שתקבעו?

אני יכולה רק לנחש מה תהיינה התוצאות של טקס שכזה, זה לא יקרב או יגרום לי לעבור לחבוש מטפחת, לכל היותר זה יגרום לי לפחד שאחד מכם או אחד מילדיכם יפגוש אותי ברחוב ויחליט שכיוון שאני עם פאה, שהיא כאמור שוות ערך לבני המן או לספרי מינות, מותר לתקוף את הפאה שלראשי, או אותי באופן אישי.

רוצה לקבל עדכונים והטבות בווטסאפ של לובי נשי ? הצטרפי>>
אולי יעניין אותך גם
פתח את כל התגובות   הוסף תגובה
תגובות    
צודקת בכל מילה. (ל”ת)
מישהי 23:24 17/02/2018
1
 
     ללבוש מטפחת זה בעיה!!! מרן הגאון רבי שלום משאש, ראב"ד ירושלים ורבה של יהדות מרוקו  
ישנם פוסקים המתנגדים למטפחת 12:14 18/02/2018

מרן הגאון רבי שלום משאש רבה של יהדות מרוקו ולימים רבה של ירושלים, ראב"ד וכו'
& באלו הנשים הלובשות מטפחת, אי אפשר לומר "ונקה כי המטפחת בורחת מן הראש, וגם מי שלובשות כובע נשאר הרבה שיער חוץ לצמתן, ועיני ראו נשי הרבנים קרוב לשליש ראשן מגולה, וכסהו והתגלה&quo שנקח מנהג זה שיש בו כיסוי הראש לגמרי [פאה נכרית] בלי להניח שום שערה יוצאת חוץ וכו', משתלבש מטפחת או כובע ותלך אחר מנהג שיש בו מחלוקת. ולדעת צד אחד יש בו משום פריעת ראש דאורייתא שנגלה שערה מגופה ממש". תבואות שמש אה"ע סימן קל"ז, שמש ומגן חלק ב' סימן ט"ו-י

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     חלקו עליו ואין הלכה כמותו  
 14:36 18/02/2018

אם כי אפשר לסמוך עליו בשעת הדחק ולא לפרק בתים בשביל פאה.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     דעת רוב גדולי ישראל שפאה עדיפה ממטפחת או כובע  
 17:59 18/02/2018

מרן החזון איש, סבר שיש עדיפות לפאה על מטפחת, כיון שהיא מכסה את כל השערות כראוי, ובמטפחת לפעמים מתגלות שערותיה. והובאה דעתו בספר דינים והנהגות מהחזו''א. כמו כן מעידים גדולי תלמידיו. ומרן הגר"ח קניבסקי שליט" במענה לשאלה שהובאה בספר "נזר החיים" (דף רי"ד) "בשם החזון איש אומרים, שיש מעלה בפאה, משום שמכסה את כל השערות... ויש אחרונים שמחמירים בפאה, אך אצלנו לא נהגו להחמיר&quo ובספר מאיר עוז (סימן ע"ה) הביא את דברי הגר"ח קניבסקי שליט" "וכן הורה לי הגר"ח קניבסקי שליט" כששאלתיו אם ראוי לי להחמיר בזה, ונקט לשון המשנה ברורה, ושבמקומותי המנהג ללכת עם פאה, והוסיף שאשתו של החזון איש הלכה עם פאה, וכן אמו אשת הקהילות יעקב, וסבתו, וכל נשות ליטא, הלכו עם פאה, ובוודאי שלא היו עושות דברים שאינם לכתחילה&qu

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
חמור מאוד הקיצוניות מביאה לאכזריות ושפיכות דמים  (ל”ת)
 23:41 17/02/2018
2
 
"חינו למופת"  
"המאמין" 23:46 17/02/2018

חבורת פרחחים. מסביב עומדים ילדים, אכן "חינו למופת" אל תתרגשי מדובר באנשים רעים, שעוטפים את רשעותם בצלופן של קנאת ה'. את חלקם אני מזהה ומוטב להם שלא נפשפש בעברם....

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
3
 
לא רוצה לקרוא את המאמר שלך. ניסוח הכותרת אומר הכל. וזה  
מאיר. 23:48 17/02/2018

לא חדש פה. שיפנו אלי, וגם אני יכתוב פה טור נגד הפאה עם מקורות רבים מהפוסקים ומאמרים נלוים מגדולי עולם. אתם הם שפותחים במלחמה ומלבים את האש. מי הכריח אותך לשים כיסוי? שרפו פרות קדושות לדידך? תארגני גם את "ליל הבדולח&quo של מטפחות ראש. מי הכריח אותך לשים מטפחת? לא די לנו בפרצות החמורות בצניעות, בשנאת חינם, את עוד מלבנת את האש? מתי דפדפת לאחרונה פה וראית את האסונות הרבים, יום יום רק של הצבור החרדי?
אז בקשה ממך, on way ticket לפריז. יש שם הרבה דוגמניות. רק שלהם אין שיער של עבודה זרה על הראש. עכשיו אומר לך לסיום מעשה אמיתי שהיה. לפני כמה שנים, שעשו מבצע שריפת פאות אחרי שנודע שהשיער היה תקרובת לעבודה זרה כזכור, ורבות עברו לכיסוי, פרופסור חילוני ! העיד שבאותו זמן, המחלקה האנקולוגית היתה כמעט ריקה מנשים. הרבה נשים ראו ישועות שעברו לכיסוי. זה דבר שאני, כעוסק עם ציבור, ראיתי וגם שמעתי. מי זוכר את הרב א.פריינד זצ"ל שהיה מבטיח שכל אשה שתעבור למטפחת הוא מבטיח לה ישועה. וכן היה.
אבקש מבחדרי שלא תקפחו אותי ולא תצערו אותי ותציגו את תגובתי זו כתשובת המשקל בענין זה.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
4
 
     מילים כדורבנות  
קרן 09:24 18/02/2018

אשרייך שאתה שוחה נגד הזרם ויראת ה' חיה בקרבך

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     ווי אתה מה זה חכם ... הסתנוורתי  (ל”ת)
 12:28 18/02/2018
 
     יצנזרו אותך? כאילו כתבת כאן איזה משהו מדהים וכולנו מפחדים מזה...  
 17:37 18/02/2018

על כל מקור אחד שלך מגדולי עולם שלא רלוונטיים היום כלל, אפשר להביא עשרות מקורות מגדולי עולם שהתירו לבישת פאה. אתה רוצה שגם אנחנו נשרוף מטפחות ראש? וכי אנחנו משוגעים כמוך וכמו חבריך? הפרצות החמורות בצניעות מגיעות בגלל אנשים נאלחים כמוך, שמקצינים כל דבר ואוסרים את המותר. האסונות הרבים מגיעים בגלל אנשים כמוך, שמזלזלים בתלמידי חכמים ובגדולי הפוסקים שהתירו פאה, ושורפים בגדי נשים ברחובות עיר. כבר הוכח שהשיער שהוא בחשש עבודה זרה הוא בקושי עשרים אחוז מהשיער העולמי, ובטל ברוב. המעשיה שסיפרת על המחלקה האונקולוגי היא שקר גס, מעולם לא פורסמו מי הם כל החולים ששבו לבתיהם במפתיע והבריאו בין רגע, מעולם לא פורסם שמו של הפרופסור כביכול, שטויות והבלים שמאכילים את הציבור והוא קונה הכל. מי זוכר את הרבי מליובאוויט זצ''ל שהבטיח ישועות לנשים שהלכו עם פאות, וכל ברכותיו התקיימו אחת לאחת?

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     מסכימה עם כל מילהההההההההההההה (ל”ת)
אילה 22:13 20/02/2018
 
     אתה לא מפחד?  
מאיר 17:44 18/02/2018

מאיר... איך אתה לא מפחד לכתוב כאלה דברים...ול "בחדר נא לפרסם את התגובה...

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
חשוב מאור  
 23:54 17/02/2018

איי כמה שמחה לראות את המכבים חוזרים אשריכם ישראלל!!!

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
5
 
     המכבים חזרו מהאישפוז?  
 17:37 18/02/2018

לא נורא, יאשפזו אותם שוב.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
הרבה השים חרדיות כבר הולכות בלי פאה.הכל נראה אותו דבר (ל”ת)
 23:57 17/02/2018
6
 
זה פחד...הם מכניסים שנאה כזו בחובשות הפאות...  
אמת! 23:59 17/02/2018

אני גרה באיזור שמואל הנביא חובשת פאה!
ל פעם ולא פעמיים הגיעו אלי ילדים, גג נוער... ואמרו לי את עוד תראי הילדים שלך יהיו חולים ועוד קללות בסגנון הזה כאשר לא פעם גם תקפו קלות

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
7
 
     אותם ילדים כשיגדלו יהיו שבאבניקים  
 17:38 18/02/2018

ואני אישית מכירה הרבה משפחות שההורים היו פאנטיים קיצוניים ולא כיבדו את דעתו של האחר, והילדים שלהם יצאו חילוניים גמורים שמביישים את כל השכונה.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
לא הבנתי למה זה יוביל לאלימות. מאיפה שלפת בדיוק את השפן  
בת שבע. 00:02 18/02/2018

הזה? האם זו פעם ראשונה ששורפים פאות שרק גורמות למחלות קשות וצרות רבות בישראל כפרצה חמורה בצניעות? האם הזכרון שלך כל כך קצר או בגלל שאת חובשת פאה את רוצה לעורר פה פרובוקציות ולהסית נגדם כשבעלי אומר לי מה טיבם בדיוק של הטוקבקים פה, נערים מנוערים מיראת שמים וחסרי כל אחריות שאין להם שום סנטימנטים להשתלח גם בגדולי ישראל לדורותם. ואתה, מנהל אתר, דע את גודל האחריות שאתה לוקח על עצמיך. שאתה מנסח כותרות מסוכנות ומעודדות תגובות קשות שאני כבר רואה איך הם יראו. גדולי ישראל מחו תמיד נגד הפאות. אולי תגידי לי גברת נכבדה מתי מחו פעם על כיסוי ראש? ... כמו שלבשו האמהות שלנו, למשל?... רוצה פאה? שיבושם לך על הראש עם הבושם שתחת הפאה.. אבל מפה ועד להסית אחרים? מי התיר לך?
האם בשריפה הגדולה הקודמת היתה אלימות, או שמא את היא שרוצה לעודד אותה?....

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
8
 
עוד אחת שלא יודעת איך לאכול אותהה  
 00:10 18/02/2018

תודי באמת כבר וזהו, אל תסחפיי אף אחד לא יסרוף אותך, ותפסיקי לשחק אותה תמימה את יודעת גם יודעת תבעיה של הפאות אז דיייי להיתמםם!!! ו כן עדיף ללכת בלי פאה כי גם ככה לא מבדילים בן פאה לשער!!

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
9
 
     איזה יופי, אתה כבר יודע יותר טוב מכל הפוסקים!  
 18:04 18/02/2018

מה לעשות, עשרות פוסקי הלכה לא חשבו כמוך, ופסקו שפאה היא כיסוי ראש מעולה... וכתבו שגם אם אי אפשר להבדיל בין פאה לשיער, אין בזה בעיה כלשהי. וגם הרב עובדיה שהתנגד הכי הרבה לפאות, אמר שעדיף פאה מגילוי ראש, בניגוד לשטות שכתבת. ראי ספר מעיין אומר חלק ט.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
בטח בטח. אדיוטית.  (ל”ת)
 00:11 18/02/2018
10
 
שריפת ה(פאות)נכר  
מליץ יושר 00:14 18/02/2018

נו. ..
אתכ לא ישרפו ככה ,יש גבול
א הליכה עם פאה תביא בסופו של דבר לאלימות מצד הערבים או מצד המחלה הידועה וכו'...

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
11
 
     בתור בעל תשובה שהשתתף בסיאנסים..  
 17:47 18/02/2018

בטוקבק הקודם הזדהית כבת שבע ובטוקבק הבא הזדהית כרחל, ועכשיו אתה בעל תשובה שמנסה להפחיד אותנו בסיפורי עלי באבא ובניו. אתה באמת חושב שנעזוב את כל הפוסקים וגדולי הדור שקבעו שצריך ללבוש פאה או שלכל הפחות התירו זאת, ונשמע לאיזה טוקביקסט מדומיין שטוען שעשה סיאנס והרוחות אמרו לו שזה אסור?

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
אני מזועזעת מהמאמר הזה. איך אפשר לאמר שזה יוביל לאלימות  
רחל. (חובשת פאה בעבר) 00:17 18/02/2018

כשנשים אמיצות מסרו את פאתם מרצונם הטוב לשריפה? לא מבינה. יש נשים שמבחינתם, זוהי חזרה בתשובה. תיקון על העבר. ובינינו, אנחנו הנשים יודעות כמה זה מגרה וגורם לבחורים להסתכל לכיוון שלנו.. הלואי לא יותר גרוע מזה. תודה לקב"ה שעזר לי להוריד מראשי את הנגע הזה שרק צרות ראינו ממנו. אני מזועזעת ממש מהדברים שאת אומרת כאן. דברים שמזכירים לי זמנים אפלים שלא רוצה להזכר בהם. ומי שצריך לעשות פה תשובה ודחוף, זו את. כי את מעוררת פה דברים לא טובים על דברים שהם לא אמת כלל. אני בטוחה שלא רק שלא תהיה שום אלימות ח"ו, אלא תהיינה עוד ועוד נשים אמיצות וצדקניות שישליכו מעליהם בחפץ לב את המחלה הארורה הזו מראשם. זה ממש שטן מהלך. שטן שמחטיא את הרבים.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
12
 
כמה צודק כמה עצוב - איפה הרבנים פני הדור  (ל”ת)
. 00:33 18/02/2018
13
 
עוד פעם? עוד פעם מאמרים כאלה? אתם, בחדרי, רוצים עוד  
בניהו. 00:39 18/02/2018

כמה התחממויות בגיזרה הזאת והגיזרה הזאת. וזה נפל במילוי תפקידו. ואלה נהרגו. ואלה נפצעו. וההיא וההוא הלכו לעולמם. זה פה, מהכתבים שלכם. אז במקום להשכין שלום ולמעט מהקיטרוג הנורא בשמים אתם עוד מציגים פה מאמרים כל כך מצערים ומרגיזים. לא מבין. יש פה משהו בכוח? לא. כל אחת תעשה מה שהיא מבינה. מה אכפת לאשה הזאת אם שרפו פאות בהסכמה? על חשבונה? אדרבא, כמה פעמים הבאתם כותרת פה, "ובער הרע מקרבך" לא מסכימים עם זה? יפה. מה לכם עכשיו להטפל לשריפת פאות? אדרבא, זהו קידוש ה' במיטבו. ואיש הישר בעיניו יעשה. יש דברים גרועים מאלו, וכולם שותקים. והרשימה ארוכה. אז מה נשתנה ה"ליל הזה מכל הלילות? העיקר להגיד אלימות. יללה. מספיק כבר עם הסיסמאות השדופות. מספיק כבר עם כל הצביעות. יודע לב מרת נפשו. הנשים יודעות יפה מאוד מה הם מעוללות לגברים ובעיקר לצעירים עם הפאות הפרוצות שלהם. ולא צריך לעשות סקר על זה. "רבים חללים הפילה" . רבים הם הבכיות והדמעות בהרבה בתים רק ממה שקרה לבחורים בגלל פאה. ואני עד למקרה מזעזע שהיה בחור אחד צעיר שעלה במדרגות ביהכנ" מפורסם בי-ם לשיעור של רב גדול. ישבה בפתח העזרה, שהיתה פתוחה משום מה, בחורה אחת שראה אותה הבחור הנ"ל באקראי ושלח מישהו לברר אודות שידוך אתה. היא לא הסכימה. כי היא היתה... נשואה... עם פאה. וזה רק מקרה אחד קטן. אז באמת. תפסיקו עם ההפחדות שלכם. אני מברך את שורפי הפאות. ומקוה שיהיו עוד הרבה שריפות כאלה עוד הרבה לפני ל"ג בעומר.. בעזרת ה'. וגם אני יצטרף הפעם לבחדרי, ובערת הרע מקרבך. ומ..ראשך..

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
14
 
גועל נפש של מאמר כזה שבמקום להרבות צניעות בישראל, מרבים  
יוסף. 00:45 18/02/2018

שטויות ופרצה נוספת לפריצות. כאילו שחסר לנו כאלה. כבר לא יכולים להסתובב ברחוב עם בנינו ובנותינו מרוב בושה ופחד שהילדים לא ילמדו מהם. ועכשיו באה ה"רבנ הזאת ומוסיפה שמן למדורה במקום שמן למדורת הפאות. לאן עוד אתן רוצות להגיע, תגידי? ונוסף גם הוא על שונאינו רח"ל.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
15
 
הלו? זה אתר חרדי? הלו? מי זאת שם? מה זה פאה? לא מוכר לנו  
שרה, רבקה,רחל, לאה. 00:49 18/02/2018

השם הזה.
נ גם אנחנו מצטרפים לנשותינו.< : אברהם. יצחק. יעקב...

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
16
 
     שרה אמנו הלכה עם מטפחת? קנתה חצאית מקסטרו ורנואר?  
 17:54 18/02/2018

אני לא חושבת. מסתבר שהיא הלכה עם רעלה גדולה, ומסתבר גם שהיא היתה נראית בדיוק כמו כל הנשים האחרות באיזור... ואין שום קשר בין הנשים הלבושות בביגוד העכשווי לבין שרה רחל ולאה, הביגוד הוא לא אותו ביגוד וממילא גם הפאה. אותן נשים שחובשות מטפחת והשיער מבצבץ להן מכל הכיוונים, בוודאי לא היו מתקבלות למועדון של האמהות הקדושות.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
פחחח. תראו מי מדברת. עוד דוגמנית.. מי רואה אותך בכלל? מי  
עקיבא. 00:56 18/02/2018

סופר אותך? יש לנו מספיק גדולים שגילו דעתם נגד הפאה הארורה שמחטיאה בלי סוף. ורוב הפוסקים אסרו אותה כבר. ואלה שהתירו, בטח לא פאות של היום. אלא שהנשים תפסו טרמפ על זה, והוסיפו צבע, מראה ואורך בלי חשבון. אז "לנו אתה, אם לצרינו&quo התשובה ברורה. עשי טובה ותרדי מהמסך שלי. אבל לנצח.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
17
 
     רוב הפוסקים התירו פאה, ואל תנסה לעבוד על אף אחד  
 23:45 19/02/2018

וגם אלה שהתירו, דיברו על הפאות של היום (וברור שכל אלה שחיו בשנים האחרונות והתירו, לא דיברו על הפאות של לפני מאה שנה) כי למעשה כשמעיינים בספרי ההלכה רואים ברור שהפאות בזמנם היו משיער טבעי ונראו בדיוק אותו דבר כמו השיער הרגיל, ומסיבה זו היה מי שאסר את הפאות. אחד כמוך שנכנס למדור של נשים ומאשר שהוא מסכים לצפות בתמונות נשים, וכותב דברים כאלה.... אין מילים לתאר את הצביעות.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
אני חושבת שאסור לאתר חרדי להציג מאמרים כאלה. למה להוסיף  
אבישג. 00:59 18/02/2018

עוד על מה שיש? בקשה, תסירו אותו מפה.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
18
 
היתה לי חנות גדולה לבגדים שעשיתי לה הסבה לבגדים צנועים  
סימונה(חוזרת בתשובה) 01:16 18/02/2018

עם לא מעט הפסד כלכלי. אבל זה היה רווח רוחני כי שם השתדלתי לקרב את הלקוחות מהעבר שלי וחילקתי מטפחות רבות בחינם. וכמה צער וכאב יש לי כשאני רואה נשים עם פאות מסוגננות שאפילו ידידים חילוניים שהיו לי הביעו מורת רוח ולעג על ה"דוג החרדיות כלשונם. מבחינתי, זהו חילול השם גדול ויסלחו לי כל בעלות הפאה. אבל לאחר מכן שמעתי עוד ועוד תגובות מהסביבה של חברות שמדברות בניהן ואומרות במפורש שאין כמעט מה שמחטיא את הרבים כמו הדבר הזה. וכמה הן סולדות מזה. ועכשיו אני רואה משהו חדש פה, משהו שהדהים וזיעזע אותי שאשה, לא מספיק שלובשת פאה עוד אומרת שזה יביא לאלימות. ןאני אומרת לה ששריפת הנשמות גורמת לאלימות פרועה של מלאך המוות. כן גבירתי, אני שומעת חדשות ומציצה פה מדי פעם ולא נעלמו מעיני כל מלאכי החבלה שמתלבשים באסונות נוראות מדי יום. אז למה לך לקטרג עוד על נשים צדיקות שהחליטו לבער את אחד ממלאכי החבלה הללו מעל הראש?

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
19
 
לפי דבריה, החילוניות צריכות לחשוש יותר.  
יאיר 01:23 18/02/2018

אלה ששורפות את הפאות רוצות לשלוח מסר מחזק לחזור למטפחות.כ גדולי ישראל מדברים על כך והם לא חשודים על אלימות

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
20
 
לא יכולתי להירדם. ראיתי פה כתבה על רב שקיבל 8 שנים בבית סוהר.  
הני. מורה לתנ"ך. 01:31 18/02/2018

ואני חושבת לעצמי, מי יודע אם זה לא השפעה ממושכת של חובשות הפאות. שיבוא כבר משיח ויגאל אותנו מהשקר והצרות הרבות של הדור הזה. ברצוני לציין שאחד הפסוקים בספר ישעיה מדבר בענין נשים שהיו בזמן בית ראשון שהיו מתאפרות בגסות והיו שמות בושם בעקבים שלהם. וכשהיו מגיעות לבחורי ישראל, היו מכות בכוח על הארץ כדי שהבושם ישתחרר, ועל ידי זה היו הבחורים מתפתים וכו' ה' ישמור. והם נענשו בעונש נורא ואיום. אנחנו צריכות לחשוב שאולי ירדו הם גם לדור הזה כתיקון. ואוי לנו אם במקום לתקן, יקלקלו שוב. שהרי חכמים אמרו במפורש שבזכות נשים צדקניות נגאלו אבותינו ממצרים ובזכותם גם יגאלו. וסתם נשים צדקניות הכוונה צניעות. אז נשים יקרות, תבינו איזה אחריות עצומה יש על הכתפיים שלנו. שהמשיח בצער גדול מאוד בגללינו. ובטח שלא נוכל לאמר שפאה זה צניעות. למה להצטדק בחינם. ועוד להאשים בחינם. ועוד האשמות כאלו שהן חסרות שחר לחוטין.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
21
 
תזמון מדויק של סערה בכוס מים במזג אויר סוער, תרתי משמע. (ל”ת)
חנה 01:34 18/02/2018
22
 
שיואו כמה שטויות בכתבה אחת  
אסתר 01:35 18/02/2018

תסלחי לי גברת דינה, אין צורך לפרוק את רגשותייך על גבי מסך שמליוני אנשים צופים בו. זה לא מוסיף לך כבוד.
קבע את המשפט "במקו שבו שורפים ספרים ישרפו בני אדם"? אין קשר בין שריפת הספרים של היטלר לשריפת היהודים בשואה.
כאן אקט מבורך של מס' נשים שהחליטו להחליף מפאה למטפחת, ותרמו את הפאה שלהן לשריפה. מכאן ועד לשרוף או לפגוע באישה כלשהי??? טעות. ממש טעות.
החילונים והגויים תוקפים נשים. לא בזכות שהן צנועות מידי. אלא בדיוק בגלל הסיבה ההפוכה.

לך שביום שגבר חרדי יתקוף אישה בגלל שנדמה לו שהדבר מותר, אני מורידה את המטפחת ולא מכסה את ראשי. ואני בטוחה ב100% שזה לא יקרה.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
23
 
לא מזמן הצגתם פה כתבה על שריפת פחים במא"ש לא כתבה  
משולם. 02:25 18/02/2018

מפרגנת, חייב לאמר. כשהמלים סיקריקים וקיצונים נראה שזה דבר שבשיגרה באתר הזה. ועכשיו אתם שוב מציגים פה מאמר שאסור היה לו להכתב באתר חרדי. כי שריפת נשמות ע"י יופי נשות הפאות הוא הרבה יותר גרוע משריפת פחים. רק אוסיף ואומר שכתוב בזוהר שעיקר ביאת הנשמה לעולם הזה זה בשביל להתנסות בעניני צניעות... נשים, האם אתן רוצות באמת לאבד את חלקינו ואותנו לגמרי מעולם הבא?

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
24
 
     גדל כאן דור של חולי נפש וסוטים, שעושים מה שבא להם ומאשימים את הנשים  
 18:20 18/02/2018

גם אם כל הנשים ילכו עם פאות, יציקו להן כי הן הולכות עם חצאית שמכסה את הברך ולא את כל הרגל. ואחר כך יציקו להן שכל החטאים והאסונות באים בגללן, כי הן הולכות בלי רעלה כמו הערביות הצדיקות. ואחר כך יאשימו אותן שהן בכלל הולכות ברחוב, כי רואים להן את הפנים וזה גורם להחטיא את הרבים וכל האסונות מגיעים בגלל זה. את מי הם לא יאשימו? את עצמם, ואת העיניים הגדולות שלהם.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     הפוסל במומו פוסל. אתה נהנה להסתכל? סע לת"א יש הרבה סחורה.  (ל”ת)
 21:55 18/02/2018
 
זכורני, שבאחת הדרשות של הרב שבדרון זצ"ל בי-ם אמר,  
פרידמן 02:30 18/02/2018

שמהפאה נכרית, נשארת רק נכרית ה' ישמור.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
25
 
הדברי חיים מצאנז פסק להלכה שאישה שהולכת עם פאה צריכה גט מבעלה....מ הרבים  
 03:54 18/02/2018

זה התורה שלנו
ל תחפשי לך תורה חדשה

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
26
 
מחטיאת הרבים נבזית וגם מקבלת במה, פאה זה שקר וטומאה (ל”ת)
 03:55 18/02/2018
27
 
     בושה לך (ל”ת)
 17:50 18/02/2018
 
מעניין מי הרבנים ששולחים אותם לרחובות  
יפה 05:48 18/02/2018

להבעיר צמיגים, להתעמת ולקלל חיילים ושוטרים, לזרוק אבנים, לחסום כבישים ועכשו לשרוף פאות. זה נקרא קירוב לבבות? זה דרכיה דרכי נועם? מתי יהודים התנהגו ככה?מחילה על ההשוואה אבל זה יותר מתאים לאימאמים המוסלמים, זו לא הדרך. שלא לדבר על הביטול תורה שהם עושים מה שגורם לי לחשוב שזה חבורה של מופרעים ופרחחים בלבוש חרדי.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
28
 
     תגידי יפה, פעם שמעת אזעקה בצורת מנגינה, או עולה ויורדת.  
אביגיל. 10:16 18/02/2018

קצת מלחיצה, יש לאמר. האם את לא יודעת איפה את נמצאת? את לא יודעת מי שולט פה בכלל? האם כבר הגענו לימות המשיח, אל המנוחה והנחלה. האם את מנסה לצחוק פה על אנשים תמימים שיודעים כמה וכמה גזירות יצאו תחת ידי הרשעים הללו ועוד ידם נטויה? האם את חושבת שהשלטון הזה כל כך מתורבת שאפשר לנהל אתו משא ומתן שזה רק לירוק לנו בפרצוף? כמה עוד אפשר לשתוק את חושבת. די כבר. מספיק עם ההתיפיפות הצבועה והמעושה. לכי לך לדרכך "היפה בנשים ואת הרבנים שלנו אל תלמדי מה לעשות ואל תכניסי ראשך בין הרים גבוהים. ואותנו תעזבי כבר במנוחה. שבענו כבר מליצנים וליצנות. אמר הקב"ה על כבוד בשר ודם מחיתם. על כבודי לא מחיתם. תלמדי מעשה פילגש בגבעה ותראי מה יצא מזה. כמה נהרגו בגלל זה. כששבט שלם כמעט נכחד. ולגבי ביטול תורה, גם המכבים ביטלו תורה לפי דברייך... ביטולה הוא קיומה...

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
מי שמפריע לו פאות זה בגלל שהוא שטוף בזימה  
פאנית 06:52 18/02/2018

ומסתכל על נשים ונערות .
פאה היא יותר מהודרת מכיסוי ראש זאת עובדה .

שתשרפו פאות תשרפו את היצר הזה שלכם , באוהלה של תורה .

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
29
 
     כמה טוב לקרו תגובה שפויה ולא קיצונית  
יישר כוח !!! 09:54 18/02/2018

פאה יכולה לגרור לעירה??? זה רק שיער ! איפה שליטתו של הגבר על עצמו !???!! פשוט בדיחה

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     הנה לכם פאנית איך היא מדברת מאז שחבשה פאה. את  
מאיר. 10:00 18/02/2018

פשוט צבועה שאת אומרת דבר כזה כשאת וכמותך יודעות היטב שזה מה שגורם לגירוי היצר. וכמו דברי הגמרא של ההיא מטרוניתא ששאלה בדרך ספק ותמיהה לאחד מחכמי ישראל על הנסיון של יוסף הצדיק עם אשת פוטיפר, "אש בנעורת ולא תידלק" אז הנה לך קטע גמרא שגם בלי זה כולם יודעים כמה קשה עבודת שמירת העינים בכלל, ובדור הזה בפרט שאין רגע ללא פגע. אז אתם עוד מוסיפים לנו?
יש פה תגובות מפוברקות ואל תשאלו איך אני יודע. וזו לא פעם ראשונה. הכל תלוי לפי הנושא והשקפת עולם של מי שרוצה להגיב ככל העולה על רוחו ללא מעצורים. וד"ל.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     בזכות אלה שיושבים באוהלה של תורה, את וכל הנשים  
נחמה 10:26 18/02/2018

השחצניות והמתנשאות, חיים. ומה יעשו כשצריכים לעבור אח"כ ברחובות בדרך הביתה, לקניות וסידורים? למה נשים כמוך צריכות לעמוד לו ולבנים שלי בדרך כאחת הדוגמניות מפריז? למה להוסיף עוד נסיונות קשים ומרים שגם בלעדי זה זה הם קיימים? ואני מדברת על אחד כמו בעלי ובני שאני יודעת ורואה ביום יום כמה שהם עושים מסירות נפש לשמור את העינים. עד שבאות נשים כמוכם עם הפאות הצבעוניות, שזה בדיוק מה שחבשו האמהות הקדושות... עם הלבוש הקצר והצמוד והגרביונים השקופים והורסים להם את החיים, צבועות שכמותכם. למה ללכת רחוק. לא מעט נשים שהסירו את הפאה אמרו במפורש שהן ידעו בעצמם שזה מושך את העין ומגרה. אז בקשה ממך. די עם הצביעות והאמתלאות שלעולם לא נגמרות.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     במילים אחרות, זה בדיוק מה שכתבת  
 10:12 19/02/2018

למה נשים יפות כמוך צריכות לעמוד לבעלי בדרך כאחת הדוגמניות מפריז? למה להוסיף עוד נסיונות קשים ומרים שגם בלעדי זה זה הם קיימים, כי הוא נזכר בכל רגע איזה אשה מכוערת יש לו? ואני מדברת על אחד כמו בעלי שמחמיר עלי מאוד ועושה מסירות נפש שלא אלבש פאה אלא אתכסה בסמרטוטים ולראשי אענוד עוד סמרטוט... והוא מחזיק מעמד עד שבאות נשים יפות כמוך, והורסות לו את החיים. הרבה נשים חזרו בתשובה והחליטו להיות מכוערות, כדי לא לגרום נזק לציבור המכוערות. אז בבקשה די עם הצביעות, מספיק להיות יפה, תהיי גם את מכוערת!

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     מותר לך להגיד שאת לא רוצה להפסיד את פרנסתך. זה לגיטימי  
 13:12 18/02/2018

אם מה שאמרת זאת עובדה, אז עובדה היא שהעולם שטוח ולא עגול... אם אלו העובדות שאנחנו מתמודדים איתם

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     צניעות זה ויזואלי ומה שרואים זה גועל נפש זה לא פאה וזו לא הלכה זה פריצות וטומאת העיניים מכשילים רבבות יהודים ואין פוצה פה המעורר קצת מיד נקרא סוטה כל  
 04:08 22/02/2018

צניעות זה ויזואלי ומה שרואים זה גועל נפש
זה לא פאה וזו לא הלכה זה פריצות וטומאת העיניים
המעור קצת מיד נקרא סוטה
כ זה כדי לתת לכם להמשיך להחטיא הרבים ללא שום התנצלות
ק בצדק איומים ותיאורי זוועה כאלה
א נשות דת גויות יותר צנועות מכן
מי שעל ראשו חמאה אל יצא לשמש
א תזרקו אבנים מחדר זכוכית תקבלו באבו אבוה

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     הכל בעיני המתבונן  
 10:05 14/03/2018

אחד כמוך שהמוח שלו נשטף בתעמולה במשך שנים רבות, והוא בטוח שפאה זה פריצות, ברור שהוא רואה גועל נפש. אבל לאנשים נורמלים השיער של הפאה לא שונה מהשיער של הנשים החילוניות בכל רחבי הארץ, או מהשיער של הרווקות החרדיות, זה לא גורם להם טומאת העיניים כי הם בכלל לא מסתכלים, אולי יצא לך לקרוא פעם על ענין שמירת העיניים... זה בטח משהו שאתה לא מכיר... הרי אתה בכלל מטיף מוסר במדור של נשים, אחרי שגמרת לשטוף את העיניים. בהצלחה

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
צריך גם לשרוף חצאיות  
 09:03 18/02/2018
30
 
כן ייאבדו כל אויבי הצניעות  
קרן 09:22 18/02/2018

אשריהם ישראל..
תקומי, גברת דינה ותזעקי נגד הפריצות, נגד החטאת הרבים??!!< זה דואב ליבך?? ממש רחמנות....

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
31
 
     הרעיון הכי טוב זה לשרוף אותך בעצמך  
 18:05 18/02/2018

ככה לא יהיו בעיות עם פלאפונים, עם בגדים, עם שום דבר... שורפים את שורש הבעיה ונפטרים מכל הצרות... אין חולי נפש, אין בעיות

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
השם יחזיר את כל ישראל בתשובה שלימה  
שיינדי 10:23 18/02/2018

אני חושבת שלא החשש מפני אלימות זה מה שהלחיץ אותך.אלא הנשמה שבתוכך הרגישה לא בנוח עם הפאה והירהורי תשובה זה מה שמפחיד כאן.אנשים רוצים להיות ליברלים להחטיא את הרבים ואסור למחות בעדם

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
32
 
אמת צרופה כתבת. כמה חבל שבעילום שם.  (ל”ת)
ישראל 11:29 18/02/2018
33
 
מהתגובות רואים כמה שהמתנגדים לפאה הם אנשים טפשים (לא מדבר על הרבנים) (ל”ת)
 11:30 18/02/2018
34
 
     תודה על המחמאה  
 14:34 18/02/2018

וכאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
הם שלוחי הסיטרא אחרא המנסים להילחם בגאולה ע"י שנאת חינם ושפיכות דמים(המלבין פני חברו..שופך דמים!) עברנו את קרח(שהפיץ מחלוקת) נעבור גם אותם... (ל”ת)
משה 12:30 18/02/2018
35
 
מי החליט שזה גורם למחלות . רוב גדולי ישראל בעד פאות  (ל”ת)
 12:33 18/02/2018
36
 
מטרת כיסוי הראש הוא לכסות את השערות ולא להראות שאת נשואה  (ל”ת)
 12:35 18/02/2018
37
 
אם מדובר במטפחת אז מותר לגלות את כל שערות הראש פלוס ללכת בפריצות (ל”ת)
 12:44 18/02/2018
38
 
למה לשרוף פאות !!? תשרפו נשים!! , כי גם נשים יפות עם מטפחת  
חיים 15:46 18/02/2018

מחממות את הגברים.... אין להם דרישה דווקא לפאה...
שכל ההתמקדות בפאה הינה מחלת נפש של כפייתיות ואובססיביו של מטורללים שמסיתים המון עם טיפש ונבער !!!.
< ואני זכר.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
39
 
     יפה כתבת (ל”ת)
 19:26 18/02/2018
 
פיאה זו צניעות  
 16:54 18/02/2018

המציאות היא שהשיער מכוסה הרמטית ע"י פיאה
ואילו במטפחת הוא מבצבץ אז לפני שאתם צועקים על המראה המגרה והמושך תשמרו על העיניים שלכם

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
40
 
כל מילה פנינה. לגזור ולשמור. יישר כוחך! (ל”ת)
 17:43 18/02/2018
41
 
פאה  
חגי 19:00 18/02/2018

לא קשור שרפה לאלימות ותכלס פאה זה אסור

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
42
 
גיוס  
חגי 19:04 18/02/2018

צריך למחות נגד אלימות בכלל גם נגד פאות גם נגד חיילים חרדים

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
43
 
איכס עליהם, שורפי הפאות הם משוגעים חולי נפש  
רבקי 19:35 18/02/2018

מפחיד לעבור ליד אנשים כאלה ברחוב. יש להם עיניים גדולות והם ממש חולים

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
44
 
לולי המשתגעים, היה העולם חרב  
רמב"ם 19:36 18/02/2018

כמה צריך להודות, שיש משוגעים בעולמנו. היום שורפים פאות, מחר ישרפו גרביים, מחרתיים ישרפו את הנשים בעצמן, כי קשה להם לצאת החוצה ולראות נשים, והנשים אשמות בהכל.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
45
 
מושחתים, רוצחים  
חנה 19:37 18/02/2018

בטוח שהילדים שלהם ישתמדו ויתנצרו, צריך לשרוף אותם בעצמם יחד עם הפאות והזקנים שלהם

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
46
 
דפוקים, יוצאים נגד משנה מפורשת  
 19:37 18/02/2018

במסכת שבת ה/ו: "אשה יוצאת.... ובפאה נכרית"

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
47
 
נשים מפגרות העיקר שתמשיכו לצאת עם פאות ולהחטיא הרבים. אתן בטוחות שזה יעבור סף כסא הכבוד (ל”ת)
המבחן שם 00:53 19/02/2018
48
 
גברים שמתעסקים באובססיביו בענייני צניעות של נשים  
רחלי 14:09 19/02/2018
49
 
את לא מבינה את ההבדל בין שרפת ספרי קודש לשריפת פאות. מה הקישקושים האלו? (ל”ת)
שיר 12:11 20/02/2018
50
 
השריפה לא קשורה לצניעות(ישירות) אלא לתקרובת עבודה זרה שדינה בשריפה (ל”ת)
מכיר מבפנים 22:43 24/02/2018
51
 
     העבודה זרה זה התירוץ העכשווי שלהם, הם מתנגדים לפאות באופן עקרוני  
 21:27 26/02/2018

שאל כל רב ומורה צדק ותראה מה יגיד לך על המשוגעים האלה, הם מתנגדים לפאות באופן עקרוני, ומזלזלים בכל גדולי הדור, ראו ששום דבר לא עוזר להם והחליטו לחזור לשנת תשסד ולסערת הפאות דאז, למרות שכבר כל העולם יודע שרוב השיער בעולם אינו מהודו ורוב הפוסקים מתירים אפילו את השיער מהודו

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו