close
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
20.06.2018
 
לרשימת המאורסים המלאה >>
יעקב רבלין - דין וחשבון
אבי בלום - בית ספר לפוליטיקה
לכל המבזקים
חדשות אחרונות חדשות אחרונות

סערת השכר ב'היי-טק' החרדי: "ככל שרמת ההכשרה טובה יותר והניסיון משמעותי יותר - השכר גבוה יותר"

האם שכר העובדים חרדים בתעשיית ההיי-טק נמוך יחסית לעובדים אחרים? מעסיקים טוענים שרמת ההכשרה והניסיון היא זו שקובעת את השכר • ב'פיתוחים', תכנית המצויינות לגברים חרדים להיי-טק, מכשירים את פתחי התוכנה החרדים שייאשו את המשרות הנחשקות בהיי-טק ובשכר התחלתי גבוה

16
הדפס
כיתת לימוד בפיתוחים. צילום: צוות התוכנית
כיתת לימוד בפיתוחים. צילום: צוות התוכנית

בחירתה של רחל גנות - מנכ"לית חברת השבבים החרדית רייצ'יפ להשיא משואה ביום העצמאות, עוררה דיון ציבורי על תעסוקת נשים חרדיות בהייטק ועל רמת לימודי ההיי-טק במסגרות החרדיות.

לטענת מעסיקים רבים בתעשיית היי-טק, רבים מבוגרי ובוגרות מסגרות ההכשרה החרדיות מנסים להשתלב בעולם ההיי-טק הישראלי עם רמת הכשרה נמוכה וניסיון מועט. נתונים אלה מובילים את הבוגרים החרדים לאייש משרות לא איכותיות, עם רמת שכר נמוכה ויכולת קידום איטית יחסית לעובדי היי-טק מתחילים משאר האוכלוסייה.

גם יוזמות חקיקה לצמצום פערי השכר בין המגזר החרדי לשוק הכללי, לא יסייעו לעובדים בעלי ידע בסיסי וללא ניסיון ממשי. שכן תעשיית היי-טק הינה תעשייה מאוד תחרותית שמתגמלת את המועסקים בה אך ורק לפי פרמטרים של ידע, מומחיות, כישורים וניסיון.

מי שבחר להתמודד עם רמת ההכשרה במסלולי ההיי-טק החרדים, הם היזמים של תכנית פיתוחים, השוכנת בבני ברק ונערכת לפתיחת מחזור הלימודים השני. תכנית פיתוחים, מכשירה את התלמידים למצוינות בעולם ההייטק, ומביאה את בוגריה לרמות הגבוהות ביותר בכל הנוגע לפיתוח תוכנה, זאת כדי שיוכלו להתמודד עם כל משרה נחשקת בעולם ההייטק ולהתאים לה.

"שיטת הלימוד של פיתוחים גורסת שהתלמיד צריך להיות מעורב ולא פאסיבי", אומר איציק צור, מנכ"ל תכנית פיתוחים "זאת שיטה שיש עליה פטנט והיא מוכיחה את עצמה. קצב הלימוד מדביק ועוקף את כל הציפיות שלנו והתוצאות במבחנים גבוהות בהרבה מהממוצע במוסדות האקדמאיים הטובים ביותר תחום".

צור, בעל רקע של למעלה משלושים שנות ניסיון בעולם ההייטק במגוון תפקידים, לרבות משרות ניהול בכירות, הפך בשנים האחרונות למנטור ולמרצה בכיר בBootCamp ותיק בארץ, ומוביל את תכנית 'פיתוחים'.

כדי להתאים את התלמידים לשיטת הלימודים האינטנסיבית, בפיתוחים עורכים מיונים קפדניים כדי לבחור את הגברים החרדים המצטיינים ביותר, בעלי מוטיבציה ותפיסה חדה עם יכולת לפתור סוגיות מורכבות בדרכים יצירתיות.

ההשקעה הרבה בתכנית הלימודים האינטנסיבית והמעמיקה שמתנהלת ברציפות במשך שנה וחצי, מביאה את בוגריה לרמה המקבילה לבוגר תואר מצטיין במדע המחשב עם כשנתיים ניסיון ועם ידע פרקטי ותיאורטי של "מפתח תוכנה תשתיתי", כזה שיוכל ללמוד וליישם במהלך עבודתו בתעשייה כל דבר חדש במהירות שיא. אופן הלימוד והתכנים הנלמדים בתכנית יוצרים עבור בוגריה בידול משמעותי שמאפשר להם, כמו לבוגרי תכניות עילית מקבילות בארץ ובעולם, להיקלט במשרות ברמה גבוהה מאוד ולהתקדם במקום העבודה בצורה מהירה.

לצד השילוב במשרות אטרקטיביות ביותר, גם השכר של בוגרי תכנית פיתוחים, גבוה בהרבה. "ככל שרמת ההכשרה טובה יותר והניסיון משמעותי יותר, גם השכר בחברות ההיי-טק עולה משמעותית", אומר נתנאל בן גיגי מנהל התפעול ומשאבי האנוש של פיתוחים, "ולכן כבר בשנה הראשונה התלמידים עובדים דרכנו בשכר שלא יפחת מכ-10,000 שקלים לחודש".

לדבריו בן גיגי "מעבר ללימודים ללא כל עלות, וההתחייבות להשמה במשרות הכי טובות של פיתוח תוכנה למסיימים בהצלחה, התלמידים שהתקבלו ומשתתפים בתכנית פיתוחים נהנים ממלגת קיום בסיסית ללא צורך בעמידה בקריטריונים שונים ומשונים וללא כאב ראש".

כאמור, בימים אלה מתקיים הרישום ונערכים המיונים למחזור הלימודים השני של תכנית פיתוחים.

לפרטים נוספים, מלאו את הטופס או חייגו למספר 074-7607406

אולי יעניין אותך גם
פתח את כל התגובות   הוסף תגובה
תגובות    
רמת השכר נמוכה בגלל רייציפ  
ראובן 11:10 16/04/2018

כל אנשי ה"חסד החרדים הללו הם קבלני כח אדם בשכר מינימום במסווה של חסד.
ת כמה העלות של עובד כזה אצל מזמיני העבודה ואיזה חלק נשאר אצל מטריקס מודיעין עילית או אצל ריציפ.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
1
 
     הטיפשות שלך גובלת באסון...  
 14:40 26/04/2018

מי טען שהוא בא לעשות חסד? מאיפה לקחת את זה? שנוררים כמוך לא מסוגלים לקלוט שאלו מקומות עבודה לכל דבר ולא מפעלי חסד...

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     לקחו לי!! אכלו לי! שתו לי! תעשו לי חסד!!!!  
 14:44 26/04/2018

אתה כנראה על סמים קשים...וכס לא צומח על העצים...צר לעבוד קשה כדי להרוויח אותו....מש שאתה כנראה לא מכיר במיוחד...מ חייב לך משהו בכלל?? חסד????

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     רייציפ חברה מכובדת ויוקרתית, ולא בית תמחוי !!!  
 14:46 26/04/2018

תחפש צדקה באיצקוביץ פינת רבי עקיבא

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
תוך שנה וחצי לרמה של בוגר מדעי המחשב?  
דוד 16:44 16/04/2018

אני מצטער אבל אלו גיבוב של מילים שמראים שהדובר לא יודע על מה הוא מדבר. לא יכול להיות תוכנית כזאת שתיקח חרדי בלי השכלה מינימלית ותביא אותו תוך שנה וחצי להכשרה של בוגר תואר ראשון במדעי המחשב ושנתיים ניסיון של מפתח.
גם לטענתו, אז השכר היה צריך להיות לא פחות מ15 אלף...

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
2
 
     אני לומד שם  
סטודנט 02:35 20/04/2018

זה שיטה מיוחדת של לימוד שלא מתאימה לכל אחד אבל למי שהיא כן מתאימה היא שווה פי כמה וכמה מתואר במדמ" הנסיון הם מבטיחים שכאשר תסיים את התוכנית (4.5 שנים - שנה וחצי של לימוד ושלוש שנים עבודה דרכם) תהיה עם שלוש שנות נסיון - זה מאד הגיוני.
כך שיש מודל עסקי מסודר ומשקיעים רציניים שמאמינים בזה.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
עבודה בעיניים  
סטודנט חרדי 23:09 16/04/2018

אני תכף מסיים תואר ראשון במדעי המחשב וזה מסלול שלוקח בערך 5 שנים כולל המכינה. ושאף אחד לא יספר לי סיפורים שבשנה וחצי לימודים אפשר להגיע לרמה של בוגר מדעי המחשב אין לכם מושג כמה דם יורקים עד לסיום התואר כאשר רוב הסטודנטים שהתחילו נשרו באמצע (מאד קשה לגשר על הפערים אבל אפשרי), ולגבי השכר אז מניסיון אישי (אני עובד בחברת הייטק גדולה ומובילה) אני יכול לומר שבוגרי תואר ראשון חרדים מרוויחים בדיוק כמו בוגרים חילונים אם אותה הכשרה זה חבריי חתמו על חוזים גבוהים מאד פשוט מאד אי אפשר ללמוד קורס וחצי בתכנות ולצפות לקבל כמו מישהו שהשקיע את החיים שלו ולמד 4-5 לתואר שהוא תואר מאד מאד קשה אחרי הכל אם בן אדם סיים תואר כזה בהצלחה זה מעיד גם על רצינות וגם על יכולת השקעה ומוטיבציה ולא פחות מכך על כשרון מה שלא הייתי אומר על מישהו שלמד כמה קורסים בתכנות

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
3
 
     זה מאה אחוז נכון  
 14:05 19/04/2018

גם אני עברתי מסלול כזה - תואר קשה מאוד וכעת ב"ה עבודה, וברור שאני מרויחה בדיוק כמו החילונים אצלינו, החברה לא תבזה את עצמה ולא תסכן את עצמה לתת למישהו פחות רק בגלל שהוא חרדי.
אבל מי שבאמת מגיע מרקע חלש כמו הנדסאים או הכשרה או משהו כמו החארטה בכתבה אז ברור שיקבלו פחות או יוגבלו באפשרוית הקידום...< דרכי קיצור!!

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
במשך השנה/שנתיים הראשונות מקבלים רק 1000. קחו בחשבון!!! (ל”ת)
יוסי 11:38 17/04/2018
4
 
זה לא רמת הכשרה זה הניסיון  
הייטקיסטית 16:13 17/04/2018

בהייטק זה עובד כך אתה שווה עם ניסיון
ל קשה למתחילים ללא ניסיון להיכנס לשוק ובזה אין הבדל בין חרדים לחילוניםאם אחרי שנתיים במטריקס היא תצא למקום אחר וכל שנתיים תעבור מקום עבודה תוך כמה שנים היא יכולה להגיע לסכומים של עשרות אלפים בחודש
שהיה בהייטק בממוצע כל עובד בהייטק מחליף עבודה כל שנתיים!!!!

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
5
 
כולכם צודקים והכל נכון  
זאב 00:13 20/04/2018

אבל... בכל המקומות כמו מטריקס מנצלים את החרדיות ברמה של בושה!!! שנה שעברה אישתי קיבלה ממטריקס מתנת שי לחג בשווי של 100 שח וכשהגיע הראש צוות (חילוני) ולא אמרו לו תודה על המתנה הוא נפגע ,מה שהתברר זה שמטריקיס קיבלו עבור כל עובדת סך של 600 שקל .את השאר תבדקו לבד מי לקח את כל שאר הכסף.
נכון שהם דואגים לציבור החרדי אבל הם לא צריכים להתעשר על חשבון אברכיות מנוצלות שגם ככה בקושי רב באה פת לחם לביתם .
ואם לא קוראים ניצול ,אז מה פירוש המילה ניצול.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
6
 
     אני במקום אשתך  
 07:46 20/04/2018

הייתי מחזירה להם את השובר.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
הייטקיסטית בוגרת סמינר  
 07:41 20/04/2018

מסכימה עם כל מילה
ג אני הקדשתי מספר שנים להשלמת התואר
לעבודה חתונה וילד
ז לא היה קל בכלל
א כיום אני קוטפת את הפירות ב״ה
ומ בדיוק כמו עמיתותי לעבודה (החילוניות ומצאת תאמין, אין כסף קל.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
7
 
להיזהר מאנשי חסד במסווה  
אחד שיודע 18:07 22/04/2018

הייתה תכנית של שליש כולל 2 שליש עבודה/ לימודים להייטק שצובעים עצמם כחסידי אומות העולם אבל בתכלס רודים בעובדים ונותנים שכר מינימום

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
8
 
נו באמת די כבר  
חזקי 11:19 24/04/2018

למה למכור לאנשים בועות??? למה??? סתם לייצר מצג שווא.....? אני חושב שכל הפרוייקט הזה הוא שקר גס..לנסות להקביל את זה למדעי המחשב זה פשוט זילות תחום הנדסת התוכנה!!! אני בוגר מדעי המחשב במכללה האקדמית הדסה, אני עובד בחברה מובילה ואין פשוט חיה כזאת שניתן להגיע לרמה שלנו בוגרי מדעי המחשב בתוך שנה וחצי ועוד לאנשים ללא בגרות גם אם מדובר בגאונים שהוציאו 700 בפסיכומטרי פשוט כואב הלב שמוכרים לאנשים קורס תכנות במצג של תואר אקדמי.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
9
 
"פיתו - אתם אמיתיים?  
 15:11 26/04/2018

מתלוננים על חוסר מקצועיות של שנתיים לימודי הנדסאות לנשים חרדיות שלמדו לימודי ליבה, והפתרון שלכם הוא שנה וחצי קורס, ועוד לגברים חרדים שלא למדו כלום??? צריך לתבוע אותכם על הונאה!

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
10