close
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
23.06.2018
 
לרשימת המאורסים המלאה >>
יעקב רבלין - דין וחשבון
אבי בלום - בית ספר לפוליטיקה
לכל המבזקים
חדשות אחרונות חדשות אחרונות

הפרשן היהודי הבכיר: "תהדקו חגורות, המלחמה הבאה - איראן מול ישראל"

זו אולי נבואת זעם, אך כותב הדברים אינו בעל דמיון. הוא נחשב לאחד הפרשנים הבכירים בארה"ב ורבים בעולם מייחסים חשיבות רבה לדבריו, כעת הוא טוען כי סוריה היא רק הבובה, וכי המלחמה האמיתית תהיה עם איראן. ומה באשר לרוסיה?

11
הדפס
אילוסטרציה. צילום: pixabay
אילוסטרציה. צילום: pixabay

"המלחמה הבאה בסוריה, איראן מול ישראל". כך פותח הפרשן היהודי הבכיר בארה"ב תומאס פרידמן בעיתון הנחשב בעולם 'הניו יורק טיימס'.

כותב המאמר מסביר כי התקיפה של ארה"ב, בריטניה וצרפת בסוריה כדי להעניש את המשטר על השימוש בנשק כימי - והבטחתה של רוסיה להגיב - היא למעשה העימות השני המסוכן ביותר.

הסכנה הכי גדולה בסוריה, זה הניסיון של איראן להפוך את סוריה לבסיס אווירי חילופי נגד ישראל, דבר שישראל נשבעה שלא תתן לזה לעולם לקרות. זה לא רק השערות. בשבועות האחרונים לראשונה, ישראל ואיראן החלו להלחם אחת עם השנייה בהתקפות ישירות בשקט, ולא באמצעות שליחים, כך מנתח הפרשן הבכיר.

והשלב השקט הזה עלול להסתיים, ישראל ואיראן נמנעו עד עכשיו מלהגיע לשלב הבא, שזה אומר אימות גלוי וישיר, ואם זה יקרה, ארצות הברית ורוסיה יתקשו להישאר מחוץ למשחק.

פרידמן מנתח וכותב "ארה"ב, צרפת ובריטניה לא רוצים להמשיך את מעורבותם בסוריה, מבחינתם זו תקיפה חד פעמית, גם רוסיה וסוריה לא רוצים להגרר למלחמה כוללת, אך היחידה שנוח לה להגרר למלחמה זו איראן, היא כבר ניסתה פעם אחת עם החדרת המל"ט לישראל לפני כחודשיים".

"אין לי יכולת להוכיח את זה, אבל העובדה שישראל תוקפת בעוצמה את הבסיס האיראני, מעלה חשש שאיראן ניסתה להוציא מתקפה כוללת נגד ישראל משטח סוריה, זה תקופה חדשה, זה דבר שמעולם עוד לא היה". מסביר פרידמן.

פרידמן מסביר כי העובדה שנהרגו שבעה איראנים ביניהם גנרל בכיר, זה דבר שאמור היה לעורר רעש גדול בעולם, אבל הסיפור עם הנשק הכימי הסיט את דעת הקהל מהתקיפה הישראלית.

כזכור, האיראנים איימו לנקום על התקיפה הישראלית, ואם זה יקרה, ישראל תנצל את ההזדמנות ותשמיד את כל המקומות בהם נמצאים כוחות איראניים בסוריה, מנתח פרידמן.

פרידמן שואל במאמר "איפה המיליארדים שהיו אמורים לעזור לכלכלה האיראנית אחרי הסרת הסנקציות". מסתבר שהכסף הלך למלחמות בתימן וסוריה ובלבנון.

הוא גם מתייחס למטבע האיראני שנמצא בשפל, ומפרשן כי איראן לא יכולה להרשות לעצמה מלחמה עם ישראל, ולכן איראן עדיין עוצרת את עצמה מלהלחם בישראל במלחמה כוללת.

לסיום, כותב פרידמן, "איראן ורוסיה אינם בעלי ברית אמיתיים, לרוסיה נוח שהיא שולטת בסוריה ואסד הוא הבובה שלה, ויש לה שליטה במזרח התיכון, איראן רוצה יותר אחיזה כדי להלחם עם ישראל, אם איראן לא תיסוג מסוריה, אתם תראו את המלחמה הבאה בין איראן לישראל, תהדקו את החגורות".

אולי יעניין אותך גם
פתח את כל התגובות   הוסף תגובה
תגובות    
אמאלה (ל”ת)
ש 12:08 16/04/2018
1
 
     חיילי צה"ל, העומדים על משמר ארצינו וערי אלוקינו, יתן ה' את אויבינו הקמים עלינו ניגפים לפניהם, ידבר שונאינו תחתיהם, ויקוים בהם : כי ה' אלוקיכם ההו (ל”ת)
מי שברך אבותינו אברהם צחק ויעקב, הוא יברך את  14:19 16/04/2018
 
אחרי שהוא התלהב מהאביב הערבי  
 12:15 16/04/2018

עדיף שישמור את הגיגיו לעצמו

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
2
 
לב מלכים בידי ה': מזמור תהלים פרק מג' (ל”ת)
ספקולציות 13:15 16/04/2018
3
 
צריך הרבה תפילות ותשובה  
חיים 13:24 16/04/2018

המצב ביש צריך רחמי שמיים

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
4
 
זה הוא אינטרס איראני לגרום לממשלה לחוקק את חוק ההתגברות על בג"ץ  
בינתיים איראן מנצחת 13:25 16/04/2018

בשליחות החרדים ממאה שערים בכדי לנתץ את החלום הציוני ביום העצמאות

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
5
 
הוא גם חזה את נצחונה של הילרי.  
 14:33 16/04/2018

נביא ממש.
א הנבואות שלו מתקיימות בדר"כ הפוך

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
6
 
וואו "הפרשן הבכיר" הוא ממש גאון, עילוי עצום (ל”ת)
 15:09 16/04/2018
7
 
אבל הוא תמך באובמה הארור  
אבי 15:54 16/04/2018

שהביא את המצב הזה עלינו. וכעת הוא בוכה ומילל. שיקרא לאובמה השחור הארור שיתקן את הנזקים שגרם לאומה האמריקנית ולישראל במהלך שנות כהונתו.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
8
 
מה קרה אתם סוגדים לתומס כלומניקנפרידמן. כמה דיבר נגד עשראחץל ונגד ביבי בתקופת אובמה. ומה בסוף? הקקר מאמריקה ממשיך לנבאות (ל”ת)
 17:27 16/04/2018
9
 
יהודון החצר כמעט נשמע מחכך ידיים כשהוא מנבא את המלחמה הזאת  
בני 23:41 18/04/2018

אבל מה ליהודון החצר ולמלחמה הזאת. הוא רק יהודון חצר שגר בארה" ישראל בשבילו היא מדינה ככל המדינות(אם לא מתחת לזה) ואם תפרוץ או לא מלחמה, זה ממש יזיז לו את הגבה השמאלית.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
10