1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

מבצע "חרדקים יזומים": העצורים שוחררו בתנאים מגבילים

עצורי המבצע המשטרתי אתמול במאה שערים, שוחררו בתנאים מגבילים הכוללים אי השתתפות בהתקהלויות למעט תפילות במקומות סגורים
Print אלי שלזינגר , ג' תמוז תשע"ז 27/06/2017 19:25

יונתן זינדל פלאש 90 צילום: יונתן זינדל, פלאש90

מבצע חרדקים יזומים: במהלך פעילות יזומה של ימ"ר ירושלים אמש בשכונת מאה שערים בירושלים, בנסיון מניעת תקיפת לובשי מדים באיזור, נעצרו חמישה תושבים, בחשד לאיומים, השתתפות בהתפרעות, הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו והעלבת עובד ציבור. אך ביהמ"ש קבע שאין עילת מעצר, וכי הראיות אינן ברורות.

תיעוד מעצר החשודים. צילום: ארגון הלם וקבוצות מחאות הקיצונים החרדיים

ארבעה מהם הובאו הבוקר לבית משפט השלום בירושלים, שם המשטרה ביקשה להאריך ביממה את מעצרם. לשאלת עו"ד נדב גדליהו שייצג שלושה מהם, השיב נציג המשטרה כי ה'איום' הוא בצורה שהחשוד התקרב לשוטרים שהיו לבושים כחיילים, ושהוא צעק 'נאצי' אך הוא לא איים מילולית.

השופטת מיקה בנקי אמרה, כך נודע ל'בחדרי', כי אמנם "חומר החקירה מקים חשד סביר מסוים למיוחס למשיבים לעניין העלבה או הפרעה - אולם הדבר אינו חד משמעי". השופטת הוסיפה עוד כי "במצב דברים זה לא מצאתי כי יש עילה למעצרם" והורתה לשחררם בתנאים מגבילים הכוללים אי השתתפות בהתקהלויות למעט תפילות במקומות סגורים, ערבות עצמית וצד ג'.

עו"ד נדב גדליהו פרקליטם של שלושה מהחשודים, מאשים את המשטרה במעצרי שווא, "כשכל כוונותיה הן להשגי כותרות בכלי התקשורת". גדליהו אומר ל'בחדרי חרדים' כי "נטענו טענות לגבי הכשלת שוטרים ואיומים, ולאחר שאיימנו שנחשוף סרטון של האירוע, ולאחר שבית המשפט עיין בחומר - הרי שהוא קבע שאין בתיק חומר המבסס עילת מעצר".

עו"ד נדב גדליהו

בנוסף, עורך הדין גדליהו מציין "אנו נערכים לתביעת פיצויים נגד המשטרה". בארגון 'הלם' - למלחמה באלימות המשטרה הגיבו ל'בחדרי חרדים' ואמרו כי "שוב אנו רואים את התנהלות המשטרה הקלוקלת. בזכות עבודה מאומצת, הבאת סרטונים וצילום האירועים, שוב הוכחה ההתנהלות הנפסדת של המשטרה".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כשזוכים נטהרים מקליפת המרגלים  (ל”ת)

  ...

 2. אלו יהודים אמיתיים המוכנים לחטוף מכות על קודשי ישראל..... יהודים ללא חפיפניקיות  (ל”ת)


 3. סימן טוב שאין למשטרע מה לעשות כל הזמן שלהם פנוי היי אמרתי'ך לולצלם !!  

  כשזוכים יושבים כל היום על המחשב להגיב

 4. אני רוצה......  


  • הגדולים שלכם המציאו את דרך הקירוב והגדולים שלנו המציאו את דרך ההתבדלות (ל”ת)


 5. שונאי דתיים  

  יהודה