1. עמוד הבית
  2. בריאות ומדע
  3. חדשות בריאות

22 מתנדבים חדשים ליחידת "חוס"ן" בארגון "איחוד הצלה" בבני ברק

בשורה לתושבי בני ברק: בשבוע שעבר התקיים טקס סיום קורס מתנדבי יחידת "חוס"ן" בארגון 'איחוד הצלה' במסגרתו סיימו 22 מתנדבים את לימודיהם בהצטיינות. את הטקס כיבדו בנוכחותם סמנכ"ל איחוד הצלה אליעזר היימן, ראש סניף איחוד הצלה בבני ברק אפי פלדמן, סגנו ישראל אלתר ומנהלי הפרוייקט מרים באלין ואבי טננהויז
Print בחדרי חרדים , י"ג תמוז תשע"ח 26/06/2018 14:22

_imagebank_orig_orig_0402D6188C7E48C7A6E034313B80C1C1.jpgיחידת "חוס"ן" מטעם "איחוד הצלה", זוהי יחידה לטיפול בנפגעי חרדה בשטח. כל מתנדבי יחידת חוס"ן (חירום וסיוע נפשי) הינם בעלי הכשרה מקצועית ומקיפה בתחום בריאות הנפש, מטרת היחידה הינה להעניק עזרה ראשונה נפשית לנפגעי חרדה בשטח עוד בטרם הפינוי לבתי החולים.

זאת מתוך הבנה כי מתן עזרה נפשית בסמוך ככל שניתן לזמן האירוע - תסייע לנפגעי החרדה לחזור לשגרה מהר ככל האפשר.

22 המתנדבים החדשים מצטרפים למאות מתנדבים הפועלים ונותנים מענה למקרי פוסט טראומה
את הטקס פתח לייזר היימן, סמנכ"ל הארגון אשר הרחיב בחשיבות יחידת החוס"ן ברמה ארצית ועד כמה היא תורמת ונותנת כלים למתנדבים להתמודד עם מצבי חירום נפשיים ואשר הצילו את איכות חייהם של רבבות מטופלים.

אפי פלדמן, ראש הסניף שיבח בדבריו את המתנדבים שיוצאים מזמנם ביום ובליל להציל חיים וכאשר הם נתקלים לעיתים במצבים של אובדן בן משפחה ולעיתים צעיר או תינוק רך בשנים קורס חוס"ן זה נותן למתנדבים כלים מקצועיים לסיוע נפשי ראשוני לאחר סיום הטיפול הרפואי.

קורס זה הינו מקצועי וברמה הגבוהה ביותר בארץ ומוענק לחובשי איחוד הצלה לרווחת תושבי בני ברק.צילום: דוברות איחוד הצלהעוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אין על יחידת החוסן הם אלופים