1. עמוד הבית
  2. בריאות ומדע
  3. חדשות בריאות

ביקור הרב הראשי לירושלים הרב אריה שטרן במפעל "חסלט עלי קטיף"

השבוע נערך ביקור נרחב של הרב אריה שטרן שליט"א, רבה האשכנזי של ירושלים עם אנשי לשכתו ומחלקת הכשרות בעיר לביקור במפעל "חסלט עלי קטיף" ובמכון התורה והארץ
Print כתבה אינפורמטיבית , י"ד תמוז תשע"ח 27/06/2018 13:14אל הביקור הצטרפו הרב פנחס קאליש ראש מחלקת תרו"מ ברבנות ירושלים והרב אליעזר ביקסנספאנר מפקח בכיר ברבנות ירושלים.

הסיור החל בחממות חברת "חסלט", שם למדו המבקרים מקרוב ומכלי ראשון על שיטת הגידול הייחודית של הירקות ללא תולעים, כיצד מצליחים להגיע למוצר שהוא נקי מחרקים, ובד בבד נקי ומפוקח משאריות של חומרי הדברה.

את הסיור בשטח הוביל מר יוסי אושר, האגרונום הראשי של חברת "חסלט", יחד עם הרב משה ברנס מנהל מחלקת הכשרות של "חסלט".

לאחר מכן המשיכו הרבנים למפעל "חסלט" החדש שנמצא בפארק נ.ע.מ. סמוך לנתיבות, שם קיבלו את פניהם הרב יגאל קמינצקי, רבה של גוש קטיף לשעבר ומר אליעזר ברט מנכ"ל "חסלט" שמשמש בתפקיד מאז הקמת החברה בשנת תשמ"ט.

הרב שטרן ערך סיור מקיף לתוככי המפעל, ונחשף למפעל הגדול והחדיש, לפיתוחים הייחודים, להשקעה הכספית הרבה, לטכנולוגיה המתקדמת, לרמת ההיגיינה והסניטציה במפעל, ומעל לכל – להשקעה חסרת הפרופורציה בכל מה שקשור להידור בכשרות: פיקוח מחרקים, הפרשת תרומות ומעשרות ועוד.

הרב יגאל קמינצקי, הדגיש במהלך הסיור כי חברת "חסלט" מובילה גם בתחום הבריאות. בניגוד לתדמית שירקות ללא תולעים אינם בריאים לצרכן, ירקות "חסלט" הינם נקיים ומפוקחים משאריות של חומרי הדברה, על ידי פיקוח של חברת "דרך המעבדה" המוודאת את רמת הבריאות הנדרשת.

זאת בנוסף לעמידה בתקנים בין-לאומיים מחמירים של איכות ובקרת המזון, שמאפשרים ל"חסלט" גם לייצא לחוץ לארץ.

בסיום הסיור הודה הגאון הרב שטרן לחברת חסלט, ואיחל להם שיעלו ויצליחו בכל אשר יפנו.
לאחר מכן, המשיכה הפמליה לישוב שבי דרום, למפגש עם רבני מכון התורה והארץ, בראשות הרב יהודה עמיחי שליט"א. במפגש עלו נושאים מעשיים כגון: נתינת מעשר עני בפועל, הרכבות אסורות של עצים, חיוב עורלה פסיקה בצמחי ביניים (פסיפלורה, אננס, וכו') ובעיית כלאי הכרם שהתעוררה לאחרונה ביקבי יין.

בסיום הביקור שיבח רבה של ירושלים את הרבנים וצוות המכון: "אשריכם שאתם עוסקים במצוות התלויות בארץ".צילום: חסלט
אולי יעניין אותך גם

אולי יעניין אותך גםהוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.