1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

ליצמן: ''אם החוק יעבור - נפרוש מהקואליציה''

שעות לפני ההצבעה על חוק הגיוס בקריאה ראשונה, ליצמן חוזר על הוראת המועצת החסידית לפיה אגו"י תפרוש מהקואליציה אם חוק הגיוס יעבור כמות שהוא בשלוש קריאות. "שלא תחשבו לרגע שבגלל שלפיד בעד, אנחנו נשנה את עמדתנו", הוסיף ליצמן
Print ארי קלמן , י"ט תמוז תשע"ח 02/07/2018 18:23

מרים אלסטר, פלאש 90 צילום: מרים אלסטר, פלאש 90שעות לפני ההצבעה על חוק הגיוס בקריאה ראשונה, ליצמן חוזר על הוראת המועצת של אגודת ישראל לפיה אגודת ישראל תפרוש מהקואליציה אם חוק הגיוס יעבור כמות שהוא בשלוש קריאות.

בנאום שנשא סגן השר יעקב ליצמן בכנסת, אמר, "יהדות התורה תצביע היום נגד חוק הגיוס החדש. שלא תחשבו לרגע שזה שלפיד בעד, אנחנו נשנה את עמדתנו".

ליצמן הוסיף, "לא נוכל להסכים לשום חוק שיגביל לומדי תורה בשום צורה. אם החוק הזה כפי הוא יעבור 3 קריאות אנחנו נפרוש מהקואליציה".

מוקדם יותר בפתח ישיבת סיעת הליכוד היום התייחס לנושא ראש הממשלה נתניהו, "אנחנו נביא היום את חוק הגיוס לקריאה ראשונה. זה חוק טוב ומאוזן. אנחנו עוסקים לא בכותרות אלא בתוצאות. והכוונה היא לטפל בשוויון בנטל".

לדברי נתניהו, "יש כאן חוק שהוא נכון ומאוזן. מצד אחד אנחנו מקדמים במדיניות שלנו את השתתפות בשוק העבודה ומצד שני אנחנו באים עם החוק הזה להמשיך לעודד את העלייה בהשתתפות של הציבור החרדי בשירות הצבאי לפי צרכי הצבא".

עוד הוסיף נתניהו, "החוק הזה כמובן אני מקווה שיעבור ואפילו בתמיכה גדולה. אני הייתי רוצה שנעביר אותו בהקדם האפשרי ונפתור את הבעיה הזאת, להתוות דרך לשנים הבאות".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אם החוק יעבור נפרוש!!!! אה אה אאאה לצחוק רבותי... אם השבת תחולל אני פורש!!! והסוף ידוע, הדבק שעל הכסא הרבה יותר חזק, להתבדח חחח חה חה  (ל”ת)

  בדיחות רבותי

 2. ותורה מה יהא עליה? ואוכל לפי הטף החרדי מי יממן?  

  שריר

  • בול! (ל”ת)

   יונתן

 3. האיומים של ליצמן הפכו לבדיחה. כבר לא לוקחים אותו ברצינות.  (ל”ת)


 4. ליצמן, אתה מסבך את 'הגדילים' הליטאים  (ל”ת)

  חזע

 5. אתה קצת חצוף  

  מאירוביץ

 6. יו"ר הכנסת אמר לחכי"ם החרדיים .כך לא מתנגדים!  

  אסתי

 7. כמה נפלנו  

  יהודי בצער

 8. בחדרי, אבקש לשמור את הכותרת הזאת עד הכתבה הבאה בענין.  (ל”ת)

  מאיר ש.

 9. הלוואי. עוף ליצמן עוף  (ל”ת)

  המאיים