1. עמוד הבית
  2. מחכות לאישור
  3. מחכות לאישור

פרסום ראשון: אמסלם מבקש לדחות את ההכרעה על חוק הגיוס בחצי שנה

במהלך ישיבת ראשי הקואליציה, ביקש יו"ר הקואליציה אמסלם מראש הממשלה נתניהו לדחות את ההכרעה הסופית על חוק הגיוס בחצי שנה. בקשתו של אמסלם מגיעה לאחר שלא הגיע להבנות על החוק עם משרדי הממשלה הרלוונטיים ההכרעה סופית בעניין תתקבל בשעות הקרובות

Print ארי קלמן , כ"ה תמוז תשע"ח 08/07/2018 16:03

חוק הגיוס יונתן זינדל, פלאש 90 יונתן זינדל, פלאש 90

פרסום ראשון • יו"ר הקואליציה מבקש לדחות את ההכרעה על חוק הגיוס בחצי שנה: במהלך ישיבת ראשי הקואליציה, ביקש יו"ר הקואליציה דוד אמסלם מראש הממשלה נתניהו לדחות את ההכרעה הסופית על חוק הגיוס בחצי שנה.

בקשתו של אמסלם מגיעה לאחר שלא הגיע להבנות על החוק עם משרדי הממשלה הרלוונטיים: משרד המשפטים ומשרד האוצר.

ההכרעה סופית בעניין תתקבל בשעות הקרובות. ראש הממשלה אמר במהלך הדיון, "אני רוצה ללכת עם הקואליציה הזאת כמעט עד סוף הקדנציה. זאת קואליציה מצוינת".

כזכור, בסיעות החרדיות נרשמו חילוקי דעות לאחר שאגודת ישראל ביקשו לדחות את החוק ולהכניס להסכם הואליציוני הבא חוק מורכך שיטיב עם החרדים, אך ייתר הסיעות החרדיות - 'דגל' ו'ש"ס', סירבו להצעה וביקשו לסיים את סאגת החוק עוד טרם יעלה לשייח במערכת הבחירות ובהרכבת הממשלה הבאה, מחשש שהדבר יעורר שיח אנטי חרדי, ייטיב עם לפיד ויזיק לציבור החרדי.

מוקדם יותר פורסם לראשונה ב'בחדרי, כי לקראת הכרעה הסופית על חוק הגיוס, ובצל חילוקי הדעות בתוך הסיעה החרדית 'יהדות התורה', ראש ישיבת 'תורת זאב' הגר"ב סולובייצ'יק, מרבני 'דגל התורה', נועד עם סגן השר יעקב ליצמן בעניין חוק הגיוס.

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי הגר"ב סולוביצ'יק נועד ביום חמישי בשבוע שעבר לפגישה ממושכת עם סגן השר יעקב ליצמן, בכדי לתאם עמדות בין הסיעות לקראת ההכרעה הסופית על חוק הגיוס.

עוד נודע ל'בחדרי חרדים', כי קודם פגישתו של הגר"ב סולובייצ'יק עם ליצמן, נועדו בביתו של הרב סולובייצ'יק חברי הכנסת משה גפני, אורי מקלב ויעקב אשר יחד עם דוד שפירא מקורבו של ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין, ועו"ד מנחם הבלין מקורבו של שר התורה הגר"ח קנייבסקי . הם דנו בסעיפי החוק המוצע והתעמקו בשינויים שניתן להכניס בו.

הגר"ב סולובייצ'יק ביצע את הפגישות כשליחם של גדולי ישראל שביקשו כי הסיעות החרדיות יתנהלו בתיאום בכל סוגית חוק הגיוס, במטרה להציג עמדה אחידה מול ראשי הקואליציה, דבר שיגביר את הכוח הפוליטי של הסיעות החרדיות.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אם נתניהו הולך נגד בחורי הישיבות שילך הביתה  

    משה ד