1. עמוד הבית
  2. לובי נשי
  3. בריאות

לחץ חברתי יוביל ילדים אל הבלתי יאמן

חלומה של כל אם הוא שילדיה יאכלו פירות, ירקות ואוכל בריא. חוקרים מאוניברסיטת קולורדו טוענים שמצאו את השיטה לשכנע את הילדים לעשות זאת

Print אביגיל קושלבסקי , כ"ח אב תשע"ח 09/08/2018 18:39

גם באוכל pixabay pixabay

הורים רבים מוצאים עצמם מתווכחים עם הילדים שלהם במטרה לגרום להם לאכול יותר ירקות שהם בריאים, מזינים וחשובים להתפתחות התקינה, אך הילדים לרוב פחות אוהבים ירקות. חוקרים מאוניברסיטת קולורדו שבארצות הברית טוענים כי גילו את השיטה לשכנע ילדים לאכול ירקות והיא פשוטה משחשבנו.

החוקרים בחנו מאות ילדים בגנים בקולורדו וגילו שכשעל הצלחות של הילדים היו ציורי ירקות, הילדים אכלו יותר ירקות ביחס לימים בהם על הצלחות לא היו ציורים. לייתר דיוק, המחקר שפורסם ב-ynet מספר כי בימים של צלחות עם ציורי ירקות הניחה הילדים על הצלחות 44 גרם ירק בארוחה, ומתוכם אכלו 28 גרמים בעוד שבימים של צלחות רגילות הם הניחו רק 30 גרם בצלחת ואכלו מתוכם רק 21.

כשהחוקרים ניסו להבין מה הביא לתוצאה הזו הם גילו שלחץ חברתי משפיע גם פה. "איורים על הצלחת גורמים לילדים לחשוב ששאר הילדים גם אוכלים ירקות ופירות ולכן הם עליהם לעשות זאת גם כן", צוטטה דוקטור אמילי מלניק מאוניברסיטת קולורדו באתר ynet.

על פי נתוני המחקר ניתן לראות כי הלחץ החברתי או הנורמה החברתית שנוצרת במחשבה של ילדים כאשר הם חושבים שחברם אוכל פירות וירקות, היא זו שגורמת להם לאכול יותר.

חשיבות אכילת ירקות ופירות מוכרת וידועה כבר שנים ארוכות ובמאה האחרונה עם כניסת מוצרי הג'אנק פוד והמוצרים המתועשים, מתקשים ההורים לשכנע את הילדים לאכול את האוכל המזין והבריא כיוון שהוא מצטייר כפחות טעים.


הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.