1. עמוד הבית
  2. עסקים ונדל"ן
  3. צרכנות

המעשנים גילו את JUUL - החלופה הפשוטה והנקיה לסיגריות

מוצרי איוד, הידועים גם כסיגריות אלקטרוניות, הפכו לחלופה פופולארית שמעניקה פתרון למעשנים. לאחרונה גילו המעשנים חלופה נקיה יותר ופחות מזיקה - איוד ניקוטין ללא טבק שהינו גורם תחלואה

Print כתבה אינפורמטיבית , ח' תשרי תשע"ט 17/09/2018 16:48 עודכן: 25/09/2018 13:19

JUUL_UK pod shot 2_share (1).jpg צילום: אילוסטרציה

בשנים האחרונות מחפשים רבים מהמעשנים חלופה לסיגריות. רבים מהם גילו את JUUL שהינו מכשיר לאיוד ניקוטין שנוצר ועוצב במטרה להיות חלופה יעיל ומספקת עבור מעשנים שרוצים למזער את הנזקים שבעישון הסיגריות. את המכשיר המציאו מי שבעצמם היו מעשנים לשעבר, שידעו כמה האתגר גדול, אבל גם מה צריך לקרות כדי להתגבר עליו.

מפתחי הג'ול הבינו, כי התחליף צריך לדמות את ההרגלים ההתנהגותיים של עישון החל במשחק עם הסיגריה בין האצבעות, דרך השאיפה של העשן והמענה על הצורך בניקוטין.

איוד ניקוטין עם JUUL עונה על הצרכים הללו. שאיפה עדינה מג'ול מפעילה את מנגנון החימום שגורם להפיכת הנוזל לאדים. התהליך הנקי והאלגנטי חוסך את הצורך במצת, אש או עשן - כשיחד איתם נעלמים גם הריח והלכלוך שנוצרים כתוצאה משריפת הטבק של הסיגריות.

ההבדלים בין עישון לאיוד הם לא רק בחווית השימוש. ראשית, בשונה מסיגריות, הקפסולות אינן מכילות טבק, או אף אחד מ-7,000 מרכיבי עשן הטבק, שנחשבים לגורם המרכזי בתחלואה הנובעת מעישון.

הנוזל בקפסולות ג'ול מכיל ניקוטין. ניקוטין הוא החומר הממכר, אך אינו מזיק ואינו גורם לתחלואה בשימוש מדוד, ועמדה זו זוכה לתמיכה של גורמי בריאות ברחבי העולם. ״ניקוטין אינו הסיבה למוות ולמחלות הנובעות מעישון, אלא הבעירה והרעלים שהסיגריה מייצרת״, אמר ב-2017 ראש מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA), ד״ר סקוט גוטליב.

מחקר של ארגון בריאות הציבור באנגליה מצא כי נזקי האיוד נמוכים ב-95% לפחות לעומת עישון טבק, ומומחים רבים בעולם ממליצים למעשנים על מעבר לאיוד, כחלופה המפחיתה את הנזקים שנגרמים מעישון סיגריות ומוצרי טבק.

חשוב להזכיר שאיוד באמצעות JUUL ובכלל אינו מיועד לקטינים, או למי שאינם מעשנים או שכבר הפסיקו לעשן סיגריות רגילות. המטרה של איוד היא להציע אלטרנטיבה למעשנים, אך עם הפחתת נזקים משמעותית ביחס לעישון.

לרכישה ולפרטים נוספים לחצו

צילום: אילוסטרציה


הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. לא נכון בכלל  


    • המדינה אסרה קפסולות עם ריכוז ניקוטין גבוהה 

      אחד שקצת יותר מבין

  2. אוצו רוצו רשעים ארורים הר הכסף בורח ולא ישוב עוד לעולם  (ל”ת)