1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

מצבם של הילדים שנפגעו קשות מהשריפה בבית שמש - מתייצב

בשורה טובה: מהמרכז הרפואי 'אסף הרופא' נמסר עדכון לגבי מצב הילדים הפצועים מבית שמש • על פי הדיווח, מצבם של שני הילדים שאושפזו ביחידה לטיפול נמרץ כשהם במצב קשה ובינוני - השתפר ומוגדר כעת בינוני - יציב והם נושמים בכוחות עצמם • 'בחדרי חרדים' עם הדיווח המלא

אלי שלזינגר , ז' כסלו תשע"ט 15/11/2018 21:39

בשורה טובה שריפה בבית ברח' חזון איש בית שמש דוברות כב"ה מחוז ירושלים צילום: דוברות כב"ה מחוז ירושלים

מהמרכז הרפואי 'אסף הרופא' נמסר עדכון לגבי מצב הפצועים מבית שמש: מצבם של שני הילדים שאושפזו ביחידה לטיפול נמרץ כשהם במצב קשה ובינוני - השתפר ומוגדר כעת בינוני - יציב.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי הודות לטיפול בתא לחץ לאחד הילדים הצהריים, כעת שניהם נושמים בכוחות עצמם ועוברים סדרת בדיקות מקיפה, תחת השגחה צמודה.

יצוין כי שאר הילדים שפונו לבית החולים כבר שוחררו מבית החולים כשהם במצב טוב.

כפי שדווח לראשונה ב'בחדרי חרדים', מחקירה ראשונית של השריפה הבוקר בבניין ברחוב חזון איש בעיר בית שמש, עולה כי השריפה פרצה ככל הנראה בעקבות משחק באש של ילדים.

מהחקירה שבוצעה על ידי צוות חקירה מיוחד בפיקודו של רע"ן חקירות במחוז ירושלים סגן טפסר משה אלעזרי, עולה עוד כי המשחק של הילדים באש גרם להתלקחות כלי מיטה ומזרנים, וכתוצאה מכך פרצה שריפה משמעותית אשר פלטה עשן רב, ולכדה בתוכה את כל בני הבית, ובהם ילדים קטנים אשר חלקם נפצעו באורח קשה כתוצאה מהעשן והאש.

רק הודות לפעילות המהירה והמקצועית של לוחמי האש שהגיעו למקום תוך דקות ספורות, חילצו את המשפחה הלכודה מהלהבות והעשן, וחילצו אזרחים נוספים בבניין, נמנע אסון כבד והרוגים רבים באירוע, וכן את שריפת כל הבניין.

מהדירה בה פרצה השריפה, קומה מינוס 1 מתוך חמש קומות, פונו שני ילדים בגילאי 6 ו-7, שאושפזו בבית החולים אסף הרופא, אחד במצב קשה כשהוא מורדם ומונשם והשני במצב בינוני. תשעה בני משפחה נוספים, פונו אף הם במצב קל, וכבר שוחררו.

זוג הורים וששת ילדיהם בגילאי שנתיים עד 14, שפונו במצב קל לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, מטופלים בחדר המיון וככל הנראה ישוחררו בהקדם.

מדובר בבניין בן חמש קומות, ובו עשרות רבות של דיירים. מרביתם, יצאו בכוחות עצמם מהבניין, למעט אלו שחולצו על ידי לוחמי האש. צוותי מד"א וכונני איחוד הצלה העניקו טיפול רפואי ראשוני לנפגעים, שסבלו כולם משאיפות עשן.


הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.