1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

נטורי קרתא ופלסטינים VS הקונסול הישראלי

עשרות מפגינים פלסטינים הפריעו לנאומו של הקונסול הכללי דני דיין • אל המפגינים הצטרפו גם יהודים המשתייכים לפלג נטורי קרתא, תוך שהם צועקים יחד סיסמאות בגנות מדינת ישראל • תיעוד

יענקי פרבר , ז' כסלו תשע"ט 15/11/2018 22:55

"לשחרר את פלסטין" • צפו בתיעוד נטורי קרתא לצד פלסטינים נטורי קרתא לצד פלסטינים צילום: באדיבות המצלם

דני דיין, הקונסול הכללי בניו יורק, סיים לפני זמן קצר את הרצאתו במכללת סיטי-קולג' בנושא ישראל והמתיחות בדרום, אנטישמיות ואנטי-ציונות.

מחוץ לאולם ההרצאה ובתוכו התקיימו הפגנות בהשתתפות עשרות שכללו קריאות והנפת הדגל הפלסטיני.

דני דיין אמר: "האנטישמיות עולה מדרגה, העובדה שהנפת דגל נאצי ברחבי ארה"ב חוקית מעוררת דאגה. אם אמרתי שהגזענות הנאו-נאצית היא הקטלנית ביותר, האנטישמיות של השמאל הקיצוני המתחזה לאנטי-ציונות היא הצבועה ביותר".

דיין הוסיף: "אין תנועה פרוגרסיבית יותר מהציונות שלקחה עם שסבל מדיכוי ורדיפה, ליכדה אותו והחזירה אותו למולדתו".

במקביל להרצאתו, התקיימה מחוץ לאולם הפגנה עם עשרות משתתפים ביוזמת קבוצת הסטודנטים "students for justice in Palestine", בשיתוף קבוצת הסטודנטים במכללה "The City College Young Democratic Socialists‎‏".

המפגינים, שעמם נמנו גם חסידים מפלג הנטורי קרתא, צעקו: "לשחרר את פלסטין" ויצאו בקריאות "בוז". הם הניפו את הדגל הפלסטיני וצעקו "מזמינים פושע מלחמה לקמפוס שלנו, דני דיין רוצה למחוק את פלסטין מהמפה".

הרצאתו של דיין נמשכה כשעה וחצי ועסקה בנושאים מגוונים. לאחר ההרצאה, הקונסול הכללי התעקש להישאר על הבמה ולהשיב לקריאות הסטודנטים ולשאלותיהם.

לאלו שתמכו בישראל אמר דיין: "תהיו גאים בדברים שאתם עושים, תרימו את הראש".


הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. למה לא מגרשיםמאת נטורי קרתא לרשות הפלסטינית?  

    מאיר