1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

להבות במוסדות זוועהיל - התלמידים פונו

שריפה פרצה בקומה השלישית של בניין מוסדות זוועהיל ברחוב שמואל הנביא בירושלים, המאוכלס במספר מוסדות חינוך, ובהם: ישיבה, תלמוד תורה וגן ילדים • בחסדי שמים, אין נפגעים בנפש

אלי שלזינגר, ב' חשון תשע"ט 11/10/2018 15:14

אין נפגעים WhatsApp Image 2018-10-11 at 05.22.57.jpeg צילום: אריק אבולוף כבאות והצלה ירושלים

סמוך לשעה 13:25 התקבל דיווח בחדר המבצעים של כבאות והצלה ירושלים, על שריפה המתפתחת בקומה השלישית של בניין מוסדות זוועהיל ברחוב שמואל הנביא בעיר, המאוכלס במספר מוסדות חינוך, ובהם: ישיבה, תלמוד תורה וגן ילדים. בנוסף, דווח כי בבניין שוהים באותה העת, מאות ילדים ובני נוער.

עם קבלת ההודעה, הנחו בחדר המבצעים של כבאות והצלה ירושלים, את מורי ומנהלי המוסד החינוכי, להחל בפינוי מהיר של כל התלמידים והאזרחים השוהים בבניין.

בד בבד, הוזנקו למקום שישה צוותי כיבוי והצלה ומנוף גבהים, אשר הגיעו תוך זמן קצר למקום והחלו מיד בפעילות כיבוי והצלה, פינוי עשרות רבות של תלמידים וילדים קטנים נוספים אשר עדיין נותרו בבניין, סריקות אחר לכודים, ומניעת התפשטות העשן הכבד ולשונות האש שבקעו מחלונות הבניין, לכלל המבנה.

לאחר פעילות מאומצת, ותוך מאבק בלהבות, מנעו לוחמי האש פגיעה בכלל הבניין והשיגו שליטה בשריפה. הודות לפעילותם המהירה, המקצועית והאמיצה של לוחמי האש, וכן קור רוחם של סמלי המבצעים בחדר המבצעים של כבאות והצלה ירושלים, נמנעה פגיעה פוטנציאלית בנפש של תלמידים וילדים קטנים רבים.

בכבאות והצלה ירושלים, נפתחה חקירה לבירור נסיבות פרוץ השריפה.

בכבאות והצלה לישראל שבים ומזכירים לציבור כי בכל מקרה של שריפה, עשן, או אפילו חשש קל לשריפה וכן כל אירוע חירום והצלה אחר: התקשרו מיידית למוקד המבצעים של כבאות והצלה לישראל בטלפון 102 והזעיקו את לוחמי האש. הזעקת כוחות כבאות והצלה לישראל במהירות וללא עיכוב, מצילה חיים רבים ועוזרת בהגנה על רכוש הציבור.

אודי גל, דובר כבאות והצלה ירושלים מציין כי בעקבות הרפורמה בתשלומים של נציבות כבאות והצלה לישראל והשר לביטחון פנים, השירות של כבאות והצלה לישראל הינו ללא כל עלות כספית.


הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אש המחלוקת  (ל”ת)