1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

הקדושים ייטמנו ויכוסו בעפר מארץ הקודש

אחרי 70 שנה, שישה קדושים בהם ילד הי"ד, יובאו למנוחת עולמים בטקס קבורה ייחודי, אשר נשלל ממיליוני הנרצחים בשואה האיומה | יובאו מישראל רגבי אדמה שיונחו על גופות הקדושים בבור הקבורה 

יענקי פרבר, ד' שבט תשע"ט 10/01/2019 14:01

סגירת מעגל אחרי שנים אפר. אילוסטרציה אפר. אילוסטרציה צילום: pixabay

שרידיהם של שישה קורבנות שואה לא מזוהים - כולל ילד - שאוחסנו בארכיון של מוזיאון המלחמה הקיסרית בבריטניה (IWM) במשך עשרות שנים, יובאו לקבורה ביום ראשון הקרוב.

הדבר התאפשר לאחר שיתוף פעולה יוצא דופן בין המוזיאון, להנהלת אושוויץ והרב הראשי של בריטניה, הרב אפרים מירוויס.

לאחר הצטברות של שרידים מהשואה בשנה שעברה, החליטו בהנהלת המוזיאון כי יש להחזיר את שרידי האפר - אשר נבדקו על ידי פתולוג ממרכז למורשת הארכיאולוגיה האנגלית בשנת 2005 - לקהילה היהודית.

המוזיאון הבריטי פנה למוזיאון הממלכתי של אושוויץ-בירקנאו ולרב הראשי, וביקש מהם להחליט מה עושים עם האפר של השרידים. הנהלת בתי הכנסת המאוחדים בבריטניה 'יונייטד סיניגוג' הציעו לקבור את השרידים בהלוויה רבת משתתפים. כך דווח באתר 'ג'ואיש קרוניקל'.

מטעמו של הרב הראשי נמסר בהודעה לציבור היהודי בבריטניה, "הקדושים האלה יקבלו עכשיו את הכבוד של הלוויה יהודית, עם חיבוק אוהב של קהילתנו, דבר שנשלל מהם ומעוד רבים במהלך השואה".

הלווית שרידי הקדושים תתקיים בבית הקברות החדש בעיירה בושיי בעיר הרדפורשייר, ביום ראשון ה-20 בינואר בשעה 11:00.

על אף שאין הרבה שאריות מגופות הקדושים, בעיקר אפר, חברה קדישא יבצעו טהרה ואת כל ההלכות הנלוות למתים עד כמה שניתן.

השרידים יוכנסו בעדינות מרובה לתכריכים בארון מתוצרת מיוחדת, כאשר הובאו במיוחד רגבי אדמה מאדמת ארץ הקודש שיונחו על גבי התכריכים.

השם יקום דמם. 


הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.