1. עמוד הבית
  2. מוזיקה
  3. מוזיקה

האזינו: 'פרוייקט חייו' של הזמר יענקי דסקל

בימים שבין ראש השנה ליום הכיפורים, משחרר הבעל מנגן הויז'ניצאי, לחן המתאים לימים הללו, אשר מילותיו הן מתוך הסליחות, אותן אנו מבקשים מדי יום | שיר שייכלל באלבומו החדש שיראה אור בקרוב 

אליעזר חסיד , ד' תשרי תשע"ט 13/09/2018 19:38

רַחֲמָנָא רְחַם עֲלָן יענקי דסקל יענקי דסקל צילום: צילום מסף, יוטיוב

בין כסה לעשור, בעוד עמך בית ישראל שרויים בתפילה ובתשובה ומעתירים בסליחות של עשרת ימי תשובה, משחרר המלחין ובעל המנגן לבית ויז'ניץ יעקב יודא דסקל סנונית ראשונה מתוך אלבומו היוקרתי שבדרך - "רחמנא".

השיר "רחמנא", אותו הלחין דסקל עצמו, הינו חלק מאלבום שזכה זה מכבר בסביבתו לכינוי "פרויקט חייו", בשל ההשקעה הרבה ועמל שהושקע באלבום, עליו הוא עמל מזה למעלה ממחצית העשור.

דסקל, שמופיע על הבמות היוקרתיות ביותר בארץ ובעולם, נטל חלק בעשרות אלבומים עד היום והוא חתום על שורה של נכסי צאן ברזל בעולם המוזיקה היהודית, וביניהם "ויהי נועם", "ואילו פינו", "הכל יודוך" ועוד. אלא שלראשונה רואה אור אלבום שכל כולו לחניו של דסקל - שגם עומד מאחורי ביצוע כלל רצועות האלבום.

מי שעומד מאחורי הפקת הענק הוא לא אחר מאשר המעבד האגדי יהושע פריד, שאחראי בין היתר גם על העיבודים, המלווים את צליליהם של שורת הכליזמרים מהתזמורת המורחבת, לצד חידושים אלקטרוניים בני-ימינו.

על הליוויים הקוליים הופקד המנצח הבלתי נלאה ר' הרשל בריסק, המנצח על המקהלה, שחוברת למקהלת ילדי "שבח" המצליחה מארצות הברית, שמוסיפה ללהיט הטרי חינניות ייחודית בעיבודיו של יהושע פריד.

מילים: 

רַחֲמָנָא חוּס 
רַחֲמָנָא פְּרוֹק 
רַחֲמָנָא שְׁזִיב 
רַחֲמָנָא רְחַם עֲלָן


הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.