1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

האם אלשיך שיקר? משרד המשפטים סותר את גרסתו של המפכ"ל

בימים האחרונים פורסם כי המפכ"ל רוני אלשיך העביר מידע מכפיש על המועמדים למפכ"ל - מידע שהוכחש ע"י דוברות המשטרה • אלא שבשעה האחרונה פורסמה הודעת משרד המשפטים הסותרת לכאורה את טענת המשטרה ומציבה סימן שאלה באשר לאמינותו של המפכ"ל רוני אלשיך

אלי שלזינגר , כ"ו חשון תשע"ט 04/11/2018 21:03

מידע מכפיש על מועמדים רוני אלשיך רוני אלשיך צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בעקבות פרסומים שונים לגבי העברת חומרים ממפכ"ל המשטרה, רנ"צ רוני אלשיך, ליועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט, בנוגע למועמדים השונים לתפקיד המפכ"ל הבא, הערב (ראשון) מבהירים במשרד המשפטים כי אין שחר להכחשה של דוברת המשטרה נצ"מ מירב לפידות.

"לפני מספר שבועות", נאמר בהודעה שיצאה ממשרד המשפטים, "עוד טרם פורסמו שמות המועמדים, פנה מפכ"ל המשטרה אלשיך ליועמ"ש לממשלה על מנת להתייעץ באשר לדרך הראויה של העברת מידע המצוי ברשותו של המפכ"ל אודות המועמד לתפקיד המפכ"ל הבא, לכשיוצג לאישור ועדת גולדברג".

"בשיחה סוכם כי כל מידע רלוונטי יועבר בציר המקצועי של יועמ"ש משטרת ישראל מול המשנה ליועמ״ש לממשלה (משפט מנהלי-ציבורי), עו"ד דינה זילבר, שמונתה מטעם היועמ"ש לממשלה לרכז את הנושא, ושלצורך כך אף נפגשה עם מפכ״ל המשטרה לבקשתו. כל זאת לצד חובתו של המפכ"ל לדווח לוועדה על כל מידע רלוונטי בבוא העת".

עוד נאמר בהודעה כי "במסגרת התהליך, פנתה עו"ד זילבר ליועמ״ש המשטרה לצורך קבלת מידע רלוונטי בכתב, כאשר במוצאי השבת הקודמת, נשלחה תזכורת להזדרז עם העברת המידע. במהלך השבוע שעבר התקיים שיח של שאלות ותשובות, כאשר יועמ"ש המשטרה מבצעת בדיקות נוספות על פי שאלות שקיבלה עד להשלמת התהליך".

יצוין כי במקביל לשיח המתואר, קיים היועץ המשפטי לממשלה, יחד עם פרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן, ועו"ד זילבר, שיח עם השר לביטחון הפנים לגבי המועמדים השונים, לשם בחינת מידע רלוונטי הנוגע להם. לאחר השלמת הבחינה של הדברים, העביר היועץ המשפטי לממשלה את חוות דעתו המשפטית לשר לביטחון הפנים.

המשך ההתקדמות בהליך המינוי כפוף לבדיקת הוועדה המייעצת לאישור מינויים בכירים, בראשות כבוד שופט בית המשפט העליון בדימוס אליעזר גולדברג, ביחס למועמד שנבחר ע"י השר לביטחון פנים, ניצב (בדימוס) משה (צ'יקו) אדרי.

במשרד המשפטים אישרו כי "בפני הוועדה יונחו החומרים הרלבנטיים לצד חוות דעתו של היועץ המשפטי לממשלה. בהמשך, נדרשת החלטת ממשלה על-מנת לאשר את המינוי באופן סופי".


הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.